Digital workplace, czyli jak pomóc pracownikom

20 grudnia 2019

Fotolia.com
Fotolia.com



0:00
0:00
Digital workplace, czyli jak pomóc pracownikom | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Cyfrowe narzędzia w pracy pomagają zautomatyzować powtarzalne czynności, odciążyć pracowników, by ci mogli koncentrować się na naprawdę istotnych sprawach, jak tworzenie strategii czy działania kreatywne, pozostawiając m.in. czynności administracyjne sztucznej inteligencji.

Rozwiązanie, która poprawia cyfrowe doświadczenie pracownika, stworzyła białostocka firma Elastic Cloud Solutions - dzięki swojej platformie workai znalazła się w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowy Biznes.


- To nie pracownicy powinni się dostosować do technologii, tylko technologa powinna się dostosować do kultury i strategii pracy. Czyli tak naprawdę naturalnie powinniśmy się posługiwać tym, co otrzymujemy w firmie. I to właśnie jest naszym celem. Zawsze patrzymy na to, jak użytkownicy korzystają z tych rzeczy - podkreśla Grzegorz Ciwoniuk z Elastic Cloud Solutions.


Workai to zestaw narzędzi usprawniających komunikację wewnętrzną, zarządzanie wiedzą i budujący zaangażowanie pracowników. W praktyce platforma pełni rolę wirtualnego asystenta pracownika, który pomaga załatwić wszelkie sprawy w firmie, przy wsparciu sztucznej inteligencji oraz urządzeń mobilnych.


- Myślę, że takim trendem, w którym chcemy bardzo mocno się zaznaczyć, to wprowadzanie w firmach digital workplace, czyli cyfrowego miejsca pracy. Dostawcy na świecie już mają swoje rozwiązania. My mówimy, że idziemy krok dalej. Dodajemy do tego warstwę analityki, czyli mierzenia tego, czy nasze działania są skuteczne. Nazywamy to Digital Employee Experience Platform, czyli zarządzanie całym doświadczeniem, zaangażowaniem pracowników w pewne działania, które są w firmie i ich monitorowanie. Chcemy też w kreowaniu tych trendów na świecie uczestniczyć - wyjaśnia Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.


W programie też o wykorzystaniu potencjału chmury w przedsiębiorstwach.



Goście Lecha Pilarskiego:




- Łukasz Skłodowski - Elastic Cloud Solutions

- Grzegorz Ciwoniuk - Elastic Cloud Solutions



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Do czego można wykorzystać kopolimery?


W programie o kopolimerach. Do czego można je wykorzystać wyjaśnia profesor Agnieszka Wilczewska z Uniwersytetu w Białymstoku.



Skąd się biorą pioruny i jak się przed nimi chronić


W ciągu mikrosekund piorun wyzwala ogromną energię, która może powodować liczne szkody. Temperatura przekracza kilka razy temperaturę powierzchni Słońca, wytwarza się prąd o wielkim natężeniu. Skąd się biorą pioruny w chmurach? Jak chronić się przed burzą?



Endoprotezy stawu biodrowego


Rocznie w Polsce przeprowadza się około 50 tysięcy zabiegów wszczepienia endoprotez stawu biodrowego. Od wielu lat wytwarza się je w podbiałostockim Księżynie w firmie Medgal.



Nanomateriały


Nanocząsteczki coraz powszechniej stosowane są w produkcji materiałów, kosmetyków, w rolnictwie i przy wytwarzaniu materiałów medycznych. Mogą one jednak wpływać na stan środowiska, podobnie jak mikroplastiki.



Rozwój logistyki


Jak dostarczyć towar do klienta? Jak zapewnić minimalny koszt albo czas dostawy? Tym m.in. zajmuje się logistyka, która ma coraz większe znaczenie w rozwoju gospodarczym. Stąd też wymaga coraz lepszych narzędzi informatycznych, a także coraz doskonalszych urządzeń.



Fotowoltaika, czyli prąd ze słońca


10 maja zanotowaliśmy w Polsce rekordową produkcję energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne. W ciągu tego dnia wytworzono prawie 29 gigawatów.



Pierwszy białostocki pacjent z kamizelką defibrylującą


W piątek (7.05) po raz pierwszy w Białymstoku zastosowano u pacjenta po zawale kamizelkę ratującą życie. Stało się to w Klinice Kardiologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.



Fale grawitacyjne


Na finiszu jest budowa kolejnego detektora fal grawitacyjnych. Budują go Japończycy w nieczynnej kopalni. Wzbogaci to instrumentarium pozwalające badać wszechświat od jego narodzin do chwili obecnej.



O współczesnych wyzwaniach architektury i rozwoju miast


Zmieniają się oczekiwania mieszkańców miast, jeśli chodzi o ich rozwój. Oczekujemy m.in. większej liczby terenów zielonych, a także lepszego wykorzystania przestrzeni. Ważne stają się również sprawy efektywniejszego wykorzystania materiałów i energii.




 
 

Prowadzący:

Lech Pilarski



REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok