Radio Białystok | Sport | Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok to nowy zawodnik Jagiellonii Białystok

Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok to nowy zawodnik Jagiellonii Białystok

autor: Wojciech Szubzda

5.02.2021, 21:47, akt. 6.02.2021, 11:09

Działacze Jagiellonii Białystok pozyskali kolejnego zawodnika w tym roku. Do żółto-czerwonych dołączył 20-letni Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok.

Godfrey Stephen Bitok, źródło: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok
Godfrey Stephen Bitok, źródło: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok występuje na pozycji lewego obrońcy. Do Polski przenosi się z białoruskiego Isłacza Mińskij Rajon. 20-letni zawodnik związał się z Jagiellonią czteroletnim kontraktem, do końca roku 2024.

W poprzednim sezonie na Białorusi (rozgrywanym systemem wiosna-jesień) Bitok wystąpił w 27 meczach ligowych, strzelił dwa gole i miał trzy asysty. Teraz swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować w białostockiej drużynie.


- Było mi bardzo miło, kiedy otrzymałem ofertę z Białegostoku. Słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. To klub na wysokim poziomie z dużymi ambicjami. Jestem przekonany, że przychodząc tutaj robię duży krok w mojej dotychczasowej karierze - mówi cytowany przez oficjalną stronę klubową jagiellonia.pl nowy zawodnik.


Bitok to kolejny zawodnik z białoruskiej ligi, który dołączył do Jagiellonii. Wcześniej umowę podpisał również lewy obrońca Bojan Nastić. 


- Oczywiście znamy się ze wspólnych występów w lidze białoruskiej. Tydzień temu spotkaliśmy się w ambasadzie, gdzie wyrabialiśmy wizę do Polski. Bojan był już wtedy zawodnikiem Jagi i przekonywał mnie, że to krok we właściwym kierunku. O klubie, jego możliwościach wypowiadał się w samych superlatywach. Cieszę się, że będę miał w szatni jedną osobę, którą zdążyłem już wcześniej poznać - mówi Bitok w rozmowie z mediami klubowymi.


Piłkarze Jagiellonii Białystok - być może już z nowymi zawodnikami w składzie - zagrają z niedzielę (7.02) o ligowe punkty. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Wisła Kraków. Początek meczu i naszej radiowej relacji spod Wawelu o 17:30.

źródło: jagiellonia.pl | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 25.04.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
25.04.2021, 14:46, akt. 26.04.2021, 00:05

Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok