Radio Białystok | Sport | Rafał Grzyb: Nie stanowiliśmy kolektywu, nie byliśmy drużyną

Rafał Grzyb: Nie stanowiliśmy kolektywu, nie byliśmy drużyną

6.03.2021, 20:16, akt. 7.03.2021, 01:00

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Filip Starzyński, a jednego strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia Białystok już ponad miesiąc czeka na ligową wygraną.

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda
Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Całą drugą połowę nie tak sobie wyobrażaliśmy

Może zacznę od tego, że pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Początek drugiej i w ogóle całą drugą połowę nie tak sobie wyobrażaliśmy. Po stracie gola oddaliśmy inicjatywę. Jeżeli chodzi o stwarzanie sytuacji, to Zagłębie było konkretniejsze i odniosło zasłużone zwycięstwo. Nie tak sobie ten mecz wyobrażaliśmy. Po ostatniej porażce z Piastem Gliwice było wiele rozmów, ale jak widać, niewiele to pomogło. Musi nastąpić jakieś zresetowanie, bo jeżeli tak dalej będzie to wyglądać, to w kolejnych meczach również będzie ciężko o korzystne wyniki. Nie stanowiliśmy kolektywu, nie byliśmy drużyną. Brakowało mi też walki zawodników, którzy weszli na boisko. Musimy to wszystko przemyśleć i przedyskutować 

- mówił po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb, który zastępuje Bogdana Zająca.


Martin Sevela: Bardzo dobry wynik, ale i z gry mogę być zadowolony

Bardzo dobry wynik, ale i z gry mogę być zadowolony. Były fazy, które nie były idealne i to musimy jeszcze poprawić. Początek meczu był w naszych rękach, nogach a później inicjatywę przejęła Jagiellonia i pokazała jakość. W przerwie powiedziałem zawodnikom, aby mieli zaufanie do siebie, do zawodników, którzy mogą otworzyć wynik. Bardzo dobrze ponownie zagrał Filip Starzyński, który strzela dla nas ważne bramki. Istotne też, że z tyłu zagraliśmy na zero. Bardzo ważne punkty i na pewno przełoży się to na pozytywną atmosferę w zespole i w klubie. Jestem zadowolony, ale jeszcze pokażemy podczas analizy, co można poprawić. W następnym meczach czeka nas wyzwanie, bo zagramy z Górnikiem Zabrze. Wygraliśmy drugi mecz z rzędu, ale jest szansa, aby to kontynuować. Istotne, aby na wyjazd pojechać z nastawieniem, że możemy wygrać, a jaki będzie wynik, to się dopiero okaże

- mówił po meczu trener Zagłębia Martin Sevela.Jagiellonia Białystok po słabym meczu przegrała z Zagłębiem Lubin 0:3. Następne spotkanie zagra z Pogonią Szczecin w piątek (12.03) o 20:30.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dramat Jagiellonii Białystok trwa - żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

6.03.2021, 05:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Filip Starzyński, a jednego strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia Białystok już ponad miesiąc czeka na ligową wygraną.


Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę Błażeja Augustyna z meczu Jagiellonia - Piast

3.03.2021, 22:42

Druga żółta kartka, którą dostał Błażej Augustyn podczas meczu Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice była pokazana niesłusznie - uznała Komisja Ligi Ekstraklasy.


Bramkarz Jagiellonii - Xavier Dziekoński z szansą na tytuł Młodzieżowca Lutego ekstraklasy

3.03.2021, 22:14

17-letni Xavier Dziekoński z Jagiellonii Białystok nominowany jest do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
1.06.2021, 16:45, akt. 2.06.2021, 07:48

Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok