Radio Białystok | Sport | Rafał Grzyb: Dziękuję chłopakom, że w ostatnim meczu dali jeszcze z siebie "maxa"

Rafał Grzyb: Dziękuję chłopakom, że w ostatnim meczu dali jeszcze z siebie "maxa"

16.05.2021, 19:39, akt. 23:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok po ciekawym meczu pokonali Lechię Gdańsk 2:1 (1:0). Bramki dla żółto-czerwonych strzelili Jakov Puljić i Tomas Prikryl, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Karol Fila. Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 9. miejscu w tabeli.

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda
Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Było dużo walki i zaangażowania

Było to spotkanie bardzo emocjonujące dla kibiców, bo sytuacji z obu stron nie brakowało, było dużo walki i zaangażowania. Wiadomo, że Lechia walczyła o trochę inne cele, a my o to, aby w tym ostatnim meczu przynajmniej z twarzą zakończyć ten sezon i na urlopy udać się w miarę lepszych nastrojach. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje, padł gol po rzucie karnym dla nas, a potem zaczęła się wymiana ciosów. Druga połowa to większa dominacja ze strony Lechii, wyrównująca bramka, ale to my zadaliśmy decydujący cios. Lechia nie miała już nic do stracenia, rzuciła wszystkie siły jakie miała, trochę pomogło nam szczęście, którego nie mieliśmy raczej we wcześniejszych spotkaniach; dziękuję chłopakom, że w ostatnim meczu dali jeszcze z siebie "maxa", bo wiadomo jak ten sezon wyglądał i o co graliśmy

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb.


Piotr Stokowiec: Jestem wściekły i zły

Jestem wściekły i zły, bo można powiedzieć, że puchary wymknęły nam się o włos. Zadecydowały detale. Jedna z nieuznanych bramek, ta, gdy Flavio rzekomo zagrał ręką, budzi niesmak. Bo według mojej opinii Bida przy rzucie karnym również pomógł sobie ręką przy zagraniu, nie mam pojęcia dlaczego nie zostało to sprawdzone i jest trochę niesmak z tego powodu. Na pewno stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji i ta bramka nieuznana trochę wybiła nas z rytmu, to był bardzo ważny moment meczu. Parliśmy do przodu, nie poddaliśmy się. Końcówka to jak w kolejce górskiej - raz do dołu, raz do  góry, emocje były ogromne. One wciąż we mnie buzują i nie chcę się tu silić na jakieś ogólne podsumowanie. Ogromna szkoda, ale prawda jest też taka, że na finiszu rozgrywek i w końcówkach meczów decyduje szeroka ławka i myślę, że to jest coś nad czym musimy popracować

- powiedział po meczu trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.


źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok żegna się z czterema zawodnikami

16.05.2021, 10:16

Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Damian Węglarz i Fernan Lopez opuszczają Jagiellonię Białystok. O zakończeniu gry w żółto-czerwonych barwach poinformował białostocki klub w mediach społecznościowych.


Kibice wrócili na stadion - Jagiellonia Białystok wygrywa z Lechią Gdańsk [zdjęcia]

16.05.2021, 00:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok po ciekawym meczu pokonali Lechię Gdańsk 2:1 (1:0). Bramki dla żółto-czerwonych strzelili Jakov Puljić i Tomas Prikryl, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Karol Fila. Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 9. miejscu w tabeli.


Jagiellonia Białystok z licencją na grę w ekstraklasie

6.05.2021, 08:48

Białostocki klub dostał licencję uprawniającą do gry w przyszłym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
12.05.2023, 23:11, akt. 13.05.2023, 00:38

Adrian Siemieniec: To bardzo dotkliwa porażkaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok