Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok otrzyma od miasta milion złotych za promocję

Jagiellonia Białystok otrzyma od miasta milion złotych za promocję

autor: Wojciech Szubzda

23.07.2021, 14:55, akt. 17:29

Miasto Białystok znowu będzie promować się poprzez Jagiellonię. Urzędnicy podpisali umowę o współpracy z władzami klubu. Chodzi o "Promocję Miasta Białystok przez zespół uczestniczący w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej mężczyzn".

Podpisanie umowy o promocję między miastem i Jagiellonią Białystok, fot. Wojciech Szubzda
Podpisanie umowy o promocję między miastem i Jagiellonią Białystok, fot. Wojciech Szubzda

Jeszcze w ubiegłym roku prezydent Tadeusz Truskolaski mówił publicznie, że z powodu szukania oszczędności w dobie pandemii miasto nie będzie już wydawać pieniędzy na sport zawodowy.

Tymczasem po ponad roku zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki mówi, że władze miasta postanowiły jednak znów promować się poprzez rozgrywki piłki nożnej.


Uznaliśmy, że Jagiellonia Białystok jest marką na tyle rozpoznawalną nie tylko na poziomie miasta i województwa, ale przede wszystkim kraju, że warto do tej współpracy wrócić. Kwota jest zdecydowanie mniejsza niż w poprzednich sezonach, bo na poziomie miliona złotych za sezon. Wcześniej były nawet trzy miliony złotych. Uznaliśmy, że warto wesprzeć klub, bo wierzymy w to, że w tym sezonie wyniki Jagiellonii będą lepsze niż w poprzednich rozgrywkach - mówi Rafał Rudnicki.


W poprzednim sezonie Jagiellonia Białystok zajęła 9. miejsce. Z ponownej współpracy cieszy się prezes klubu Agnieszka Syczewska, która mówi, że to kolejny powrót do klubu.


Rzeczywiście ten ostatni czas w Jagiellonii to czas powrotów. Wrócił trener Ireneusz Mamrot, Michał Pazdan, Dani Quintana. Teraz wraca miasto Białystok, jako bardzo ważny dla nas partner - mówi Agnieszka Syczewska.


Z budżetu miasta Jagiellonia dostanie milion złotych za sezon, w zamian logo Białegostoku będzie na plecach koszulek piłkarzy. Do tego logo miasta pojawi się m.in. na bandach reklamowych, ściankach do wywiadów, telebimach, będzie również wykorzystywane w oficjalnych mediach społecznościowych klubu i na stronie klubowej. 

W piątek (23.07) startuje nowy sezon ekstraklasy, a pierwszy Jagiellonia Białystok zagra w sobotę (24.07) z Lechią Gdańsk. Początek meczu i naszej radiowej relacji o 17:30.


| red: bsd, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trener Ireneusz Mamrot: mecze Jagiellonii z Lechią są pełne emocji

23.07.2021, 05:45

W sobotę (24.07) o 17:30 na stadionie przy ul. Słonecznej Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy. Spotkanie będziemy relacjonować na naszej antenie.


Więcej drużyn w piłkarskiej ekstraklasie, ale faworyt ten sam

21.07.2021, 10:07

Startująca w piątek (23.07) piłkarska ekstraklasa składa się z 18 drużyn, dwóch więcej niż dotychczas, ale faworyt jest ten sam. To broniąca tytułu Legia, która latem jeszcze bardziej się wzmocniła. W innych klubach też doszło do ciekawych transferów, hitem jest Lukas Podolski w Górniku Zabrze.


Sprawiedliwy remis na inaugurację - Jagiellonia remisuje z Lechią 1:1 [zdjęcia, wideo]

24.07.2021, 18:21

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Lechią Gdańsk w pierwszym meczu nowego sezonu ekstraklasy. Gola dla gości strzelił Łukasz Zwoliński, wyrównał Jesus Imaz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Xavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
18.10.2021, 23:38, akt. 19.10.2021, 00:23

Xavier Dziekoński: Szkoda tego karnegoźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok