Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Rozegraliśmy bardzo trudne spotkanie, w które włożyliśmy sporo zdrowia

7.08.2021, 18:07, akt. 19:12

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (1:0) z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w meczu ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Tomas Prikryl. Dzięki wygranej z beniaminkiem żółto-czerwoni awansowali na pozycję współlidera ekstraklasy.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Jestem zadowolony z wyniku

Biorąc pod uwagę jak wyglądały mecze z beniaminkami w Białymstoku, ja jestem zadowolony z wyniku; to są bardzo cenne punkty. Rozegraliśmy bardzo trudne spotkanie, w które włożyliśmy sporo zdrowia. Od strony taktycznej to na pewno w pierwszej połowie zbyt mocno cofnęliśmy się i nasz pressing nie funkcjonował tak, jak byśmy chcieli. Na początku drugiej połowy na pewno lepiej to wyglądało. Ale mimo wszystko to my mieliśmy lepsze sytuacje, przed przerwą dwie miał Andrzej Trubeha, po przerwie Fedor Cernych i na pewno spokojniej by się grało, gdyby padła bramka na 2:0. Ale też w ważnym momencie strzeliliśmy gola. Na pewno można być zadowolonym z gry defensywnej, ale wiemy, że musimy zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o ofensywę. Mamy teraz czas do meczu z Górnikiem Zabrze, żeby popracować nad tym

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Mariusz Lewandowski: Staraliśmy się grać w piłkę, przejąć inicjatywę w meczu

Wiedzieliśmy, że czeka nas w Białymstoku ciężkie spotkanie i takie też było. Staraliśmy się grać w piłkę, przejąć inicjatywę w meczu. Wydaje mi się, że nam się to udawało. Głupio stracona bramka do przerwy, przytrafił nam się jeden błąd, który sprawił, że potem ciężko nam było rozmontować dobrze grającą obronę Jagiellonii i nie wywozimy stąd przynajmniej punktu. Na pewno musimy popatrzeć na swoje błędy, bo kreujemy grę, utrzymujemy się przy piłce, stwarzamy sytuacje - chociaż dzisiaj nie było ich tak wiele jak w ostatnich meczach - ale jeden czy dwa błędy powodują, że tracimy bramki. Trzeba się nad tym zastanowić i być bardziej skoncentrowanym, żeby błędów nie popełniać

- powiedział po meczu trener Termaliki Mariusz Lewandowski.

Wypowiedzi piłkarzy po meczu:

Tomas Prikryl

Fedor Cernych

źródło: PAP | red: mag, wsz

Ponad pół roku potrwa leczenie i przerwa w treningach obrońcy Jagiellonii Białystok Ivana Runje. Chorwat przeszedł operację rekonstrukcji chrząstki w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.