Radio Białystok | Sport | Piotr Nowak: Mam nadzieję, że to zwycięstwo nie będzie "wypadkiem przy pracy"

Piotr Nowak: Mam nadzieję, że to zwycięstwo nie będzie "wypadkiem przy pracy"

14.02.2022, 20:05, akt. 22:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. To pierwsze zwycięstwo Jagiellonii prowadzonej przez trenera Piotra Nowaka. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Krawczyk, a w drugiej połowie trafiali: Tomas Prikryl i już w doliczonym czasie Karol Struski.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Za kilka dni czeka nas kolejne spotkanie i musimy być do niego przygotowani

Już mówiłem, że brakuje nam doświadczenia, boiskowego cwaniactwa. Przy bramce dla Górnika, kiedy graliśmy w dziesiątkę, przez trzy, cztery minuty nikt nie potrafił przerwać akcji, ani nie mogliśmy zrobić zmiany. Zmiany, które zrobiliśmy później też wprowadziły komfort w nasze poczynania. Było widać, że zaczynamy łapać rytm. Bardzo się cieszę, bo ci młodzi piłkarze być może uwierzyli w to, co robimy. To następny krok w piłkarskiej edukacji. Ale z drugiej strony za kilka dni czeka nas kolejne spotkanie i musimy być do niego przygotowani. Brakuje nam jeszcze kilku rzeczy, ale mam nadzieję, że to zwycięstwo nie będzie "wypadkiem przy pracy"

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Piotr Nowak.

Jan Urban: W pierwszej połowie nie byliśmy sobą

W pierwszej połowie nie byliśmy sobą. Prowadziliśmy 1:0, mogliśmy podwyższyć na 2:0, ale było wiele głupich strat, które niełatwo wytłumaczyć. Wydaje mi się, że zawodnicy czuli 120 minut w Pucharze Polski (z Piastem Gliwice). Gra była rwana. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie wystarczającą ilość okazji by wygrać, a na pewno nie przegrać. Ale w piłce tak jest, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szkoda tego spotkania, bo znowu straciliśmy punkty, których nie powinniśmy tracić.

Szukamy następcy Jesusa Jimeneza, ale w zimowym okienku transferowym nie jest łatwe znalezienie dobrego napastnika. Nie ulega wątpliwości, że coś trzeba spróbować zrobić. Ja bym chciał, żeby zawodnicy uczyli się od Lukasa Podolskiego pewności siebie i odwagi w  grze

- powiedział po meczu trener Górnika Zabrze Jan Urban.

źródło: PAP | red: mag

Poznaliśmy terminarz 23. i 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w ostatnią niedzielę lutego (27.02) zagra u siebie z Wartą Poznań, a w pierwszy piątek marca (4.03) zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Jagiellonia wygrywa z Zabrzu po golu w doliczonym czasie gry [zdjęcia]

14.02.2022, 20:01

Jagiellonia Białystok przegrywa z ostatnią w tabeli Termaliką Nieciecza [zdjęcia, wideo]

4.02.2022, 19:59

Nieudany debiut Piotra Nowaka na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni przegrali na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:2 (0:2). Oba gole gospodarze strzelili po rzutach karnych.