Radio Białystok | Sport | Nie będzie meczu kadry U-21 w Białymstoku - władze miasta i PZPN twierdzą, że to nie kwestia lotniska

Nie będzie meczu kadry U-21 w Białymstoku - władze miasta i PZPN twierdzą, że to nie kwestia lotniska

autor: Barbara Sokolińska

10.05.2022, 13:53, akt. 16:48

Zaplanowany na 7 czerwca mecz piłkarskich reprezentacji młodzieżowych U-21 nie odbędzie się - tak jak ogłaszano to wcześniej - w Białymstoku. Niemiecka federacja odmówiła grania w stolicy Podlasia ze względu na zbyt dużą odległość od lotniska w Warszawie - przepisy mówią o maksymalnie dwugodzinnej podróży do miejsca rozegrania spotkania.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


Odległość od lotniska była tylko pretekstem do zmiany gospodarza meczu, bo kwestia dojazdu rozbija się o zaledwie kilkanaście minut - mówi wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki:


Niemcy mają to do siebie, że są bardzo zasadniczy. Wymierzona przez nich odległość między lotniskiem a miastem jest ich zdaniem zbyt duża i znaleźli pretekst, żeby ten mecz w Białymstoku się nie odbył. To jest niczyja wina. Organizatorem meczu jest nie miasto Białystok, tylko PZPN, który o tym przepisie wiedział. Gdyby była inna postawa ze strony ekipy niemieckiej albo byłaby to inna reprezentacja, a nie akurat Niemcy, to ten mecz by się zapewne w Białymstoku odbył mimo tego, że jesteśmy te kilka minut ponad limit dwóch godzin - twierdzi Rafał Rudnicki.


O braku dobrej woli ze strony niemieckiej mówi także prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski. W PZPN zdawano sobie sprawę z przepisu mówiącym o dwugodzinnej drodze z lotniska do stadionu, nikt jednak nie spodziewał się, że Niemcy będą aż tak skrupulatni:


Nikt nie przewidział tego, że jakakolwiek federacja zagraniczna, co się zdarzyło po raz pierwszy w historii, odmówi przyjazdu mecz do Białegostoku ze względu na minimalne przekroczenie czasu jazdy z lotniska do naszego miasta. Nie możemy się doszukiwać problemu w tym, że nie mamy lotniska, bo to na pewno nie jest powód, tym bardziej że wstępne rozmowy między władzami obu federacji zostały przeprowadzone i była zgoda na rozegranie tego spotkania w Białymstoku - informuje Sławomir Kopczewski.


Sławomir Kopczewski wskazuje także, że zamieszanie związane ze zmianą gospodarza może mieć związek z aktualną sytuacją w grupie eliminacji do mistrzostw Europy U-21. Polska nie liczy się już w walce o awans, natomiast Niemcy wciąż rywalizują o pierwsze miejsce w grupie z Izraelem.

Mimo zaistniałej sytuacji PZPN zapewnia, że Białystok wciąż będzie brany pod uwagę jako miejsce rozgrywania meczów reprezentacji młodzieżowych. Według wstępnych deklaracji takie spotkanie miałoby się odbyć w stolicy Podlasia już jesienią.

A mecz reprezentacji U-21 Polska-Niemcy ostatecznie zostanie rozegrany 7 czerwca na stadionie ŁKS-u w Łodzi.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Reprezentacje Polski i Niemiec do 21 lat nie zagrają w Białymstoku

9.05.2022, 15:41

W styczniu Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że 7 czerwca na stadionie miejskim w Białymstoku zagrają reprezentacje Polski i Niemiec do 21 lat. Jednak jak informuje TVP Sport, mecz Polski U-21 z Niemcami będzie w innym miejscu.


Młodzi reprezentanci piłki nożnej Polski i Niemiec zagrają w Białymstoku

20.01.2022, 13:55

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że 7 czerwca na stadionie miejskim w Białymstoku zagrają reprezentacje Polski i Niemiec, do 21 lat.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

Iga Świątek, fot. MOHAMMED BADRA, PAP/EPA
SPORT
4.06.2022, 16:32, akt. 17:28

Triumf Igi Świątek na French Openźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok