Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny

Maciej Stolarczyk: Godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny

2.10.2022, 18:22, akt. 19:59

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Koroną Kielce 4:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. W pierwszej połowie gole strzelili: Prikryl i Łukowski, a po przerwie strzelali: Gual, Cernych i Imaz. W pierwszej połowie doszło do niecodziennej sytuacji, bo białostoczanie w ramach zachowania fair play "oddali" gola Koronie.

Maciej Stolarczyk, źródło: jagiellonia.pl
Maciej Stolarczyk, źródło: jagiellonia.pl

Maciej Stolarczyk: Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj futbol ciekawy, ofensywny

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu, z wielu akcji, ale myślę, że przede wszystkim godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny. Bramkę zdobyliśmy po wybiciu piłki na aut przez Koronę, nie wszyscy to zobaczyli i zakończyli tę akcję bramką. Ale późniejsze zachowanie, myślę, że jest godne podkreślenia i godne szacunku, bo zespół nie chce w ten sposób zdobywać bramek i myślę, że to pokazał. To jest dla mnie bardzo imponujące i cieszy mnie ta postawa.

Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj futbol ciekawy, ofensywny. Mecz był otwarty, Korona  nie była zespołem, który się tylko bronił, a my dziś kilka razy  pokonaliśmy bramkarza Korony i za to ogromne gratulacje dla drużyny

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.Leszek Ojrzyński: Gratulacje dla gospodarzy

Gratulacje dla gospodarzy, bo wygrali spotkanie. Szacunek za to, jak się zachowali po zdobytej bramce, bo my wtedy odpuściliśmy, wybiliśmy piłkę z premedytacją na aut, bo jeden z zawodników leżał, chociaż mogliśmy tego też nie robić, ale jak to się stało, to po długich naradach gospodarze zdecydowali się iść z duchem fair play i tę bramkę oddali.

Pierwszą połowę rozegraliśmy najlepiej z dotychczasowych spotkań, mówię o aspektach piłkarskich, choć bramkę zdobyliśmy po oddaniu pola przez gospodarzy. Jeśli chodzi o pierwszą +jedenastkę+, to ja bym takiego karnego nie gwizdnął, ale ja nie jestem arbitrem. To trzeci już rzut karny przeciwko nam po zagraniu rękę. I potem zaraz czwarty po zagraniu ręką. Trzeba było gonić wynik, był taki moment że cisnęliśmy, ale narażaliśmy się na kontry. Poszła taka kontra i skończyło się 1:4. Taka jest piłka nożna, czasami dla ciebie jest szczęśliwa, gdy pewne rzeczy ci się udają. Gdy weźmiemy statystyki pod uwagę, to nie zagraliśmy w ekstraklasie lepszego spotkania od tego, ale przegraliśmy trzema bramkami

- powiedział po meczu trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński.źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia oddała gola Koronie, ale i tak wygrała [zdjęcia, wideo]

2.10.2022, 16:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Koroną Kielce 4:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. W pierwszej połowie gole strzelili: Prikryl i Łukowski, a po przerwie strzelali: Gual, Cernych i Imaz. W pierwszej połowie doszło do niecodziennej sytuacji, bo białostoczanie w ramach zachowania fair play "oddali" gola Koronie.


Poznaliśmy termin pucharowego meczu Jagiellonii z Lechią Zielona Góra

20.09.2022, 17:51

Organizatorzy rozgrywek o piłkarski Puchar Polski podali terminarz meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok zagra w środę (12.10) o 14:30 na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.


Jagiellonia remisuje z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

18.09.2022, 09:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. W sobotnim (17.09) meczu zremisowali 2:2. Gole dla Jagiellonii strzelili Marc Gual i Jesus Imaz, a dla rywali dwa gole strzelił Flavio Paixao.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
11.02.2024, 17:58, akt. 18:21

Nene: Bardzo mądrze graliśmy

Michał Niewiński, fot. Sylwia Krassowska
21.01.2024, 19:22, akt. 20:09

Michał Niewińskiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok