Radio Białystok | Sport | Ivan Runje odchodzi z Jagiellonii Białystok

Ivan Runje odchodzi z Jagiellonii Białystok

autor: Wojciech Szubzda

5.01.2023, 22:37, akt. 23:10

Ivan Runje nie zagra już w Jagiellonii Białystok. Chorwacki obrońca porozumiał się z władzami klubu i rozwiązuje umowę z ekstraklasową drużyną. Informację potwierdził Polskiemu Radiu Białystok prezes Jagi - Wojciech Pertkiewicz.

Ivan Runje, fot. Joanna Szubzda
Ivan Runje, fot. Joanna Szubzda

Powodem rozwiązania kontraktu jest poważna kontuzja kolana, którą zawodnik leczy od półtora roku. Z tego powodu 32-letni Chorwat nie jest w stanie kontynuować gry. Nie ma go też z kolegami na obozie przygotowawczym w Turcji.

Ivan Runje grał w Jagiellonii od sezonu 2016/17. Wystąpił w 138 ligowych meczach, w których strzelił 9 goli. Ostatni raz w ekstraklasie zagrał w kwietniu 2021 roku.

Przez wielu kibiców i ekspertów uznawany jest za jednego z najlepszych środkowych obrońców w historii Jagiellonii. Z żółto-czerwonymi wywalczył m.in. wicemistrzostwo Polski. Znalazł się też w "11" stulecia Jagiellonii.

Żółto-czerwoni przygotowują się w Turcji do rundy wiosennej ekstraklasy. Pierwszy mecz w lidze zagrają 29 stycznia na wyjeździe z Piastem Gliwice.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia rozpoczęła główną fazę przygotowań do rundy wiosennej

3.01.2023, 07:59

Blisko 30 piłkarzy znalazło się w kadrze Jagiellonii na rozpoczęty w poniedziałek (2.01) dwutygodniowy obóz przygotowawczy w Turcji. Zajmujący 13. miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy białostoczanie rozegrają tam trzy sparingi. Rozgrywki wznowią meczem z Piastem w Gliwicach.


Jagiellonia Białystok podała rywali na zgrupowaniu w Turcji

22.12.2022, 13:20

Drużyna Jagiellonii Białystok przygotowuje się do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. W trakcie zgrupowania w Turcji żółto-czerwoni zagrają trzy mecze z zagranicznymi klubami.


Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania przed rundą wiosenną ekstraklasy

15.12.2022, 11:40

Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęli w środę (14.12) piłkarze Jagiellonii Białystok. Na początku stycznia zespół zajmujący 13. miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy wyjedzie na zgrupowanie w Turcji. Rozgrywki wznowi meczem z Piastem w Gliwicach.


Zawodnicy Jagielloni Białystok zaangażowali się w inicjatywę "Szlachetna paczka"

5.12.2022, 17:59

Za kilka dni odbędzie się weekend cudów, czyli finał ogólnopolskiej inicjatywy "Szlachetna paczka". To czas, kiedy tysiące rodzin z całej Polski otrzymują wsparcie od tysięcy ludzi, którzy samodzielnie lub wraz ze znajomymi przygotowują bożonarodzeniowe prezenty.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok