Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek z awansem do finału MŚ na 400 metrów

Natalia Kaczmarek z awansem do finału MŚ na 400 metrów

21.08.2023, 20:26, akt. 21:45

Natalia Kaczmarek przebiegła 400 m w 49,50 sekundy i awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Reprezentantka Polski zajęła pierwsze miejsce w półfinale. Natomiast Damian Czykier niestety skończył mistrzostwa świata na półfinale.

Podpisanie umów z Ambasadorami Sportu Białostockiego, fot. Barbara Sokolińska

Natalia Kaczmarek uzyskała drugi wynik w karierze. Jej rekord życiowy wynosi 49,48. Drugie miejsce w półfinale zajęła Marileidy Paulino z Dominikany (49,54), a trzecia była Sada Williams, która wynikiem 49,58 ustanowiła rekord Barbadosu.

Do finału awansowało osiem biegaczek: po dwie najszybsze z trzech serii oraz dwie z najlepszymi czasami spoza czołowych dwójek.

Damian Czykier skończył mistrzostwa świata na półfinale

Damian Czykier nie zdołał awansować do finału biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Reprezentant Polski uderzył w siódmy płotek i czasem 13,97 zajął siódme miejsce w pierwszym biegu półfinałowym.

Do finału awansuje ośmiu zawodników. Po dwóch najszybszych z trzech biegów półfinałowych i dwóch z najlepszymi czasami z poza czołowych dwójek.

"Ten sezon był szarpany. Zabrakło treningu. To była gonitwa za tym, żeby dojść do dobrej formy" - powiedział po biegu polski płotkarz.

Damian Czykier przed rokiem zajął czwarte miejsce w MŚ w Eugene.

źródło: PAP | red: sk

Młociarz Wojciech Nowicki zdobył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Kaczmarek i Czykier wywalczyli złote medale na Lekkoatletycznych MP

29.07.2023, 22:00

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Podlasia Białystok podczas trzeciego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Po złoto sięgnęli: Natalia Kaczmarek i Damian Czykier.

Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki ze złotymi medalami

28.07.2023, 21:31

Lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli dwa złote medale w drugim dniu Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Byli zdecydowanymi faworytami i nie mieli problemów w swoich konkurencjach.