Radio Białystok | Sport | Kibice Jagiellonii Białystok mobilizują się na ligowy mecz z Pogonią Szczecin

Kibice Jagiellonii Białystok mobilizują się na ligowy mecz z Pogonią Szczecin

autor: Wojciech Szubzda

14.10.2023, 14:28, akt. 15:13

Dla kibiców Jagiellonii Białystok to najważniejszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Fani żółto-czerwonych mobilizują się na spotkanie z Pogonią Szczecin, które zaplanowano na 28 października.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Kibice Jagiellonii Białystok mobilizują się na ligowy mecz z Pogonią Szczecin - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kibice będą wtedy obchodzić jubileusz 20-lecia zorganizowania pierwszego specjalnego pociągu, którym w 2003 roku pojechali na mecz do Chorzowa. Fani podkreślają, że to dla nich symboliczna data, od której zaczęli wspierać Jagiellonię w setkach czy nawet tysiącach na wyjazdach. 

O organizacji wielkiego wyjazdu do Szczecina i innych akcjach kibice mówili podczas konferencji. Oprócz dziennikarzy na konferencji byli również: prezes, trener i piłkarze Jagiellonii. Fani mobilizują się na wyjazdowy mecz w Szczecinie, a do dyspozycji mają ok. 1100 biletów. Już zapisało się ponad 800 osób na pociąg specjalny, więc, mimo że do meczu są dwa tygodnie, to chętni nie powinni zwlekać z zapisami. 

Na pierwszy w historii wyjazd specjalnym pociągiem w listopadzie 2003 roku do Chorzowa pojechało ok. 230-240 kibiców Jagiellonii. W ciągu ostatnich 20 lat białostoccy fani zorganizowali ponad 50 wyjazdów pociągami, na które pojechało prawie 40 tys. kibiców. Najliczniejsze to te na finały Pucharu Polski: w Warszawie i Bydgoszczy. 

Podczas konferencji przedstawiciel Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych powiedział, że w ostatnich latach wyjazdy pociągami są dostosowane również do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i poruszających się na wózkach, dlatego zachęcał inne osoby z niepełnoprawnościami do wyjazdu do Szczecina. 

Kibice podczas konferencji poruszyli również inne tematy. Wiadomo, że po raz kolejny zorganizują akcję "Jagielloński Mikołaj", podczas której kupują prezenty dla podopiecznych domów dziecka. Na powitanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego ponownie zorganizują Racowisko. Tym razem setki rac zapłoną na ulicy Jurowieckiej, gdzie jest siedziba klubu i znajdował się dawny stadion i hala Jagiellonii. 

Na początek przyszłej rundy będzie również zorganizowane Święto Ultry połączone z wielkim przemarszem kibiców z centrum miasta na stadion. Fani chcą również powtórzyć akcję "Młoda Ultra". Pierwszy raz zrobili ją na ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Wówczas na trybunach pojawiło się kilka tysięcy dzieci, które żywiołowo dopingowały żółto-czerwonych. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Aż sześć goli w Krakowie - Jagiellonia wygrywa z Cracovią

8.10.2023, 16:57

Jagiellonia Białystok wygrała 4:2 (2:0) wyjazdowe spotkanie z Cracovią w piłkarskiej ekstraklasie. To dopiero druga wygrana żółto-czerwonych na wyjeździe w tym sezonie. Jagiellonia awansowała na trzecie miejsce w tabeli.


Znamy już dokładną liczbę maskotek, które znalazły się na murawie stadionu Jagiellonii

3.10.2023, 13:48

Wiadomo już, ile dokładnie maskotek rzucili kibice Jagiellonii Białystok w przerwie meczu z Legią Warszawa. Białostocki klub podaje, że pluszaków było dokładnie 109 470.


Jagiellonia ciągle niepokonana u siebie - pewna wygrana z Legią Warszawa [zdjęcia, wideo]

2.10.2023, 18:00

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali piąty ligowy mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Po bardzo ciekawym meczu wygrali z Legią Warszawa 2:0 (2:0). Gole strzelili: Naranjo i Imaz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
11.02.2024, 17:58, akt. 18:21

Nene: Bardzo mądrze graliśmy

Michał Niewiński, fot. Sylwia Krassowska
21.01.2024, 19:22, akt. 20:09

Michał Niewińskiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok