Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Jagiellonia ma swoją tożsamość i gra do końca [wideo]

Adrian Siemieniec: Jagiellonia ma swoją tożsamość i gra do końca [wideo]

11.11.2023, 23:10, akt. 12.11.2023, 00:59

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce. Pierwszego gola – tuż przed przerwą z rzutu karnego strzelił Nono. W drugiej połowie dla Korony strzelił jeszcze Remacle, a dla białostoczan strzelali: Jesus Imaz i Jakub Lewicki.

Adrian Siemieniec, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Korona postawiła nam trudne warunki, ale spodziewaliśmy się tego

Gratulacje dla mojej drużyny za to, że się nie poddała. Możemy na różne sposoby analizować ten wynik, czy on jest zasłużony, czy nie? Kto był stroną przeważającą, kto mógł przechylić szalę na swoją korzyść? Ale  fakty są takie, że dwa razy odrobiliśmy stratę bramki. Ten zespół ma swoją tożsamość i gra do końca. Ten mecz był dla nas ciężki. Korona postawiła nam trudne warunki, ale spodziewaliśmy się tego

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Kamil Kuzera: Mieliśmy bardzo dobry plan na ten mecz

Mieliśmy bardzo dobry plan na ten mecz. Zakładaliśmy, że to Jagiellonia będzie częściej przy piłce, ale jeśli będziemy cierpliwi, to wykluczymy najsilniejsze strony rywala. To dzisiaj działało, ale przy tak dobrze dysponowanym przeciwniku, nasze błędy kosztowały utratę dwóch bramek i dwóch punktów. Nie byliśmy zespołem słabszym, dobrze realizowaliśmy nasz plan. Ale popełniliśmy błędy, w kolejnych spotkaniach musimy ich unikać. Pracujemy dalej

- powiedział po meczu trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

źródło: PAP | red: mag

Warta Poznań rywalem Jagiellonii w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski

10.11.2023, 12:22

Warta Poznań będzie rywalem Jagiellonii Białystok w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Żółto-czerwoni będą gospodarzami meczu, który zostanie rozegrany 5, 6 lub 7 grudnia.

Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok dostał powołanie do piłkarskiej reprezentacji Polski

10.11.2023, 07:12

Grający na pozycji obrońcy Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok dostał powołanie do piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz eliminacji ME z Czechami i towarzyski Łotwą. Oba będą rozegrane w Warszawie - pierwszy 17 listopada, a drugi cztery dni później.

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszymy, że przeszliśmy do kolejnej rundy [wideo]

8.11.2023, 23:22

Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 z Resovią w wyjazdowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski. Dzięki wygranej żółto-czerwoni zagrają w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek.

Jagiellonia Białystok pewnie wygrywa z Resovią i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski [zdjęcia, wideo]

8.11.2023, 21:59