Radio Białystok | Sport | Polacy z medalami mistrzostw Europy w short tracku

Polacy z medalami mistrzostw Europy w short tracku

14.01.2024, 16:23, akt. 17:03

Polscy łyżwiarze zdobyli srebrny medal w sztafecie mieszanej na 2000 m w mistrzostwach Europy w short tracku w Gdańsku. Z kolei brązowy medal w sztafecie na 5000 metrów wywalczyła męska obsada. W obu ekipach byli zawodnicy Juvenii Białystok.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Pełny skład polskiej, medalowej mieszanej drużyny to: białostoczanka Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier (wszyscy ze Stoczniowca Gdańsk) i Michał Niewiński z Juvenii Białystok.



W mistrzostwa rozgrywanych w Gdańsku triumfowali Holendrzy, a trzecie miejsce zajęli Belgowie. Na ostatnich metrach upadli jadący na drugiej pozycji Włosi.

Z kolei męska sztafeta na 5000 metrów w składzie której jest dwóch zawodników Juvenii Białystok: Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński, zdobyła brązowy medal. W składzie byli jeszcze: Diane Sellier i Felix Pigeon. Triumfowali Holendrzy przed Belgami.



"Biało-czerwoni" kończą zmagania w hali Olivia z dorobkiem dwóch medali.

źródło: PAP, IAR | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostockie kluby sportowe otrzymają dotacje - 6 mln zł trafi do 60 klubów

2.01.2024, 11:58

To pieniądze na upowszechnianie i wspieranie kultury fizycznej. Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs, dzięki któremu w pierwszym półroczu do 60 klubów sportowych trafi prawie 6 milionów złotych.


Polki po raz pierwszy na podium Pucharu Świata w sztafecie

10.12.2023, 10:49

To kolejny sukces polskiego i białostockiego short tracku. Po raz pierwszy w historii zawodów Pucharu Świata na podium stanęła kobieca sztafeta biało-czerwonych.


Natalia Maliszewska zawieszona na 14 miesięcy

6.12.2023, 10:37

Natalia Maliszewska - najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego short tracku, zawodniczka Juvenii Białystok - została zawieszona na 14 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych.


Janusz Bielawski

17.09.2023, 21:16

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok