Radio Białystok | Sport | Polacy z medalami mistrzostw Europy w short tracku

Polacy z medalami mistrzostw Europy w short tracku

14.01.2024, 16:23, akt. 17:03

Polscy łyżwiarze zdobyli srebrny medal w sztafecie mieszanej na 2000 m w mistrzostwach Europy w short tracku w Gdańsku. Z kolei brązowy medal w sztafecie na 5000 metrów wywalczyła męska obsada. W obu ekipach byli zawodnicy Juvenii Białystok.

źródło: stock.adobe.com

Pełny skład polskiej, medalowej mieszanej drużyny to: białostoczanka Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier (wszyscy ze Stoczniowca Gdańsk) i Michał Niewiński z Juvenii Białystok.

W mistrzostwa rozgrywanych w Gdańsku triumfowali Holendrzy, a trzecie miejsce zajęli Belgowie. Na ostatnich metrach upadli jadący na drugiej pozycji Włosi.

Z kolei męska sztafeta na 5000 metrów w składzie której jest dwóch zawodników Juvenii Białystok: Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński, zdobyła brązowy medal. W składzie byli jeszcze: Diane Sellier i Felix Pigeon. Triumfowali Holendrzy przed Belgami.

"Biało-czerwoni" kończą zmagania w hali Olivia z dorobkiem dwóch medali.

źródło: PAP, IAR | red: wsz

To pieniądze na upowszechnianie i wspieranie kultury fizycznej. Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs, dzięki któremu w pierwszym półroczu do 60 klubów sportowych trafi prawie 6 milionów złotych.

Polki po raz pierwszy na podium Pucharu Świata w sztafecie

10.12.2023, 10:49

To kolejny sukces polskiego i białostockiego short tracku. Po raz pierwszy w historii zawodów Pucharu Świata na podium stanęła kobieca sztafeta biało-czerwonych.

Natalia Maliszewska zawieszona na 14 miesięcy

6.12.2023, 10:37

Natalia Maliszewska - najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego short tracku, zawodniczka Juvenii Białystok - została zawieszona na 14 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych.