Radio Białystok | Sport | Piłkarze Jagiellonii Białystok wyruszyli do tureckiego Belek - będą tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie

Piłkarze Jagiellonii Białystok wyruszyli do tureckiego Belek - będą tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie

20.01.2024, 15:13, akt. 15:18

Drużyna Jagiellonii Białystok wyruszyła w podróż do tureckiego Belek. Blisko dwa tygodnie będzie tam przygotowywać się do drugiej części sezonu w ekstraklasie. Jesienią zespół Adriana Siemieńca był rewelacją rozgrywek i jest wiceliderem tabeli.

Puszcza Niepołomice - Jagiellonia Białystok, 16.12.2023, fot. Joanna Szubzda
Puszcza Niepołomice - Jagiellonia Białystok, 16.12.2023, fot. Joanna Szubzda

W kadrze nie ma niespodzianek

W kadrze jest 27 piłkarzy i nie ma niespodzianek. Znalazło się w niej miejsce dla kilku utalentowanych wychowanków, w tym dla 17-letniego pomocnika Szymona Stypułkowskiego oraz dwóch zawodników pozyskanych w zimowej przerwie: Kosowianina z ligi szwedzkiej, 27-letniego środkowego obrońcy Jetmira Halitiego oraz 24-letniego niemieckiego napastnika Kaana Caliskanera, wypożyczonego do końca sezonu z Eintrachtu Brunszwik.

Pełny cykl przygotowań przejdą też gracze, którzy leczyli kontuzje i mało występowali w pierwszej części sezonu, m.in. Aurelien Nguiamba i Wojciech Łaski oraz Jarosław Kubicki, który na początku listopada doznał poważnej kontuzji stawu skokowego.


W Belek zaplanowane są trzy mecze kontrolne

W Belek zaplanowane są mecze kontrolne: z kosowskim KF Ballkani, ukraińską Zorią Ługańsk oraz mistrzem Kazachstanu Ordabasy Szymkentas. Przed wyjazdem, kilka dni temu w Białymstoku, Jagiellonia zremisowała bezbramkowo w sparingu z pierwszoligowym Motorem Lublin.


Bardzo nam zależy, żeby te sparingi weryfikowały drużynę, jeśli chodzi o sposób gry, o to gdzie jeszcze mamy braki. Nie chodzi nam o to, żeby poleżeć sobie w Turcji, a potem przyjechać i w lidze otwierać oczy, tylko chcemy o tych błędach rozmawiać i je eliminować, żeby być po prostu lepszą drużyną - mówił przed wyjazdem trener Jagiellonii Adrian Siemieniec, który niedawno przedłużył umowę z klubem o kolejne dwa lata.


Do Polski białostoczanie wrócą 1 lutego. Rozgrywki wznowią 11 lutego meczem wyjazdowym z Widzewem Łódź.

Po pierwszej części sezonu ekstraklasy Jagiellonia zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 pkt. Trzy punkty traci do lidera Śląska Wrocław, a o pięć wyprzedza Lecha Poznań. Czwarty Raków Częstochowa ma 32 punkty, ale też jeden zaległy mecz.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Remis Jagiellonii w sparingu z Motorem Lublin

17.01.2024, 15:05

Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 w sparingowym spotkaniu z pierwszoligowym Motorem Lublin. Zespoły zagrały w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.


Trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec przedłużył umowę z klubem

15.01.2024, 13:00

Trener Adrian Siemieniec zostaje na dłużej w Jagiellonii Białystok. Szkoleniowiec podpisał nową, dwuletnią umowę z białostockim klubem.


Poznaliśmy termin pucharowego meczu Jagiellonii z Koroną Kielce

13.01.2024, 08:54

Znamy już dokładne terminy spotkań ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok spotka się z Koroną Kielce w środę, 28 lutego o 17:30.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok