Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Gratulacje dla drużyny za dobry mecz, zwycięstwo, poświęcenie i determinację [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

8.03.2024, 23:51, akt. 9.03.2024, 00:15

Piłkarze Jagiellonii po bardzo dobrym meczu pokonali 3:1 (3:0) lidera ekstraklasy - drużynę Śląska Wrocław. Dzięki wygranej żółto-czerwoni kosztem wrocławian wrócili na prowadzenie w tabeli. Dwa gole dla Jagiellonii strzelił Marczuk, jednego Sacek, a dla rywali trafił Samiec-Talar.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 8.03.2023, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Duże podziękowanie dla kibiców za wsparcie, stworzyli nam dzisiaj świetną atmosferę

Duże gratulacje dla drużyny za dobry mecz, zwycięstwo, poświęcenie i determinację. I duże podziękowanie dla kibiców za wsparcie, stworzyli nam dzisiaj świetną atmosferę, żeby odnieść zwycięstwo. Z reguły statystyka jest taka, że jak mecz zaczyna się bramką, to kończy się go zwycięstwem. Uważam, że Śląsk lepiej zaczął to spotkanie i stwarzał zagrożenie, ale to był do tej pory lider rozgrywek, czuć było spokój, siłę i jakość tej drużyny. Trudno sobie wyobrazić, że taki przeciwnik nie stworzy zagrożenia. Potem mieliśmy swój moment, który wykorzystaliśmy, przekuliśmy to w bramki. W drugiej połowie kontrolowaliśmy to spotkanie, bardziej poprzez działania obronne i wyjście z ataku szybkiego. Ale mieliśmy dosyć klarowne sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramki, ale nie będę po takim meczu narzekał

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Jacek Magiera: Jagiellonia wykorzystała bardzo dobrze swój dobry moment w pierwszej połowie

Uważam, że Jagiellonia wykorzystała bardzo dobrze swój dobry moment w pierwszej połowie, kiedy strzeliła trzy gole. My w tym sezonie spotkaliśmy się z taką sytuacją pierwszy raz, że w krótkim czasie straciliśmy trzy bramki, trzeba było sobie z tym poradzić. Rozmawialiśmy o tym w szatni, w żadnym wypadku nie straciliśmy głowy ani zaufania do  tego zespołu, który grał. W pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji  bramkowych, przy wyniku 0:0 w pierwszych minutach, dwie, trzy szanse na to, żeby pokusić się o gola, potem mogliśmy złapać kontakt, bo były ku  temu dobre sytuacje. Nie strzeliliśmy żadnego, ważne jak drużyna zareagowała w drugiej części meczu. Strzeliliśmy gola na 3:1, próbowaliśmy dalej, walczyliśmy o drugiego gola, nie udało się. Szykujemy się do meczu z Puszczą Niepołomice, zajmujemy drugie  miejsce w tabeli, jest dziesięć kolejek do końca, więc wszystko przed nami

- powiedział po meczu trener Śląska Wrocław Jacek Magiera.

Zlatan Alomerović: Brakowało nam takiego zwycięstwa w tym roku

Bardzo dobrze się czujemy. Jesteśmy wszyscy szczęśliwi. Generalnie brakowało nam takiego zwycięstwa w tym roku. Dzisiaj wykorzystaliśmy sytuacje, fajnie że chłopaki dobrze zagrali, że to przetrzymaliśmy. To jest krok do przodu w naszym rozwoju

- powiedział po meczu bramkarz Jagiellonii Białystok Zlatan Alomerović.

| red: mag

Poznaliśmy termin półfinałowego meczu Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin

6.03.2024, 17:56

Znamy datę rozegrania półfinałów piłkarskiego Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin w środę, 3 kwietnia o 20:30.

Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze [zdjęcia, wideo]

2.03.2024, 17:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Gole dla gospodarzy strzelali: Rasak i Ennali. Honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Caliskaner.