Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Gratuluję zespołowi tego punktu [wideo]

Adrian Siemieniec: Gratuluję zespołowi tego punktu [wideo]

7.04.2024, 19:53, akt. 23:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 z Legią Warszawa w wyjazdowym meczu w ekstraklasie. Gola dla Legii strzelił Marc Gual, a dla Jagiellonii w drugiej połowie Jesus Imaz. Żółto-czerwoni wciąż są liderem ekstraklasy.

Adrian Siemieniec: Za nami dwa bardzo trudne mecze

Gratuluję zespołowi tego punktu. Za nami dwa bardzo trudne mecze. Nie jest łatwo grać w półfinale Pucharu Polski na stadionie Pogoni Szczecin, a potem walczyć o ligowe punkty z Legią przy Łazienkowskiej. Biorąc pod uwagę to, że do przerwy przegrywaliśmy 0:1, nie było łatwo wrócić do spotkania. Zespół wierzył do końca, walczył i w trudnym momencie pokazał charakter. Kibice fantastycznie nas wpierali. Ich doping i wsparcie było czuć.

Mecze w środku tygodnia zostawiają jakiś ślad. Szczególnie, że graliśmy dogrywkę z Pogonią. Zdawaliśmy sobie sprawę ze zmęczenia. Chcieliśmy jednak wierzyć w to, że fizycznie jesteśmy w stanie nawiązać rywalizację i się przeciwstawić. Ważna była praca całego sztabu medycznego: fizjoterapetów i trenerów przygotowania motorycznego. Do końca wierzyliśmy w to, że możemy zapunktować. W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad tym spotkaniem i finalnie to nagrodziło nas bramką, z której się cieszymy.

Wywozimy z Warszawy punkt. Pod koniec maja dowiemy się, ile jest wart. Utrzymaliśmy przewagę nad Legią. Mamy też przewagę w bezpośrednich starciach. Odrobiliśmy straty i z tego najbardziej się cieszymy. Za nami ciężki tydzień. Teraz mamy trochę czasu na regenerację i przygotowanie do meczu z Cracovią.

Musimy się skupić na sobie, a nie na rywalach. Najważniejsze, żebyśmy dalej punktowali. Wydaje się, że mamy dużą przewagę, ale czasem jedna lub dwie kolejki potrafią zmienić sytuację. Cały czas musimy być skupieni, patrzeć na każdy kolejny mecz i nie zmieniać swojego podejścia

- powiedział po meczu trener żółto-czerwonych Adrian Siemieniec.

Kosta Runjaic: To był ciekawy mecz dla widzów

To był ciekawy mecz dla widzów. Oba zespoły grały ofensywnie i próbowały strzelić gola. Mieliśmy okazję do podwyższenia na 2:0, ale niestety się nie udało. W drugiej połowie zaczęliśmy bronić zbyt głęboko. Nie wyglądało to tak, jak sobie założyliśmy, ale wynikało to również z wysokiej klasy rywala. Straciliśmy gola w zbyt łatwy spośób. Mogiśmy bronić lepiej. Przed nami siedem mecżów. Nie zmienimy swojego nastawienia. Postaramy się wygrać je wszystkie.

Nie martwię się o wyniki, które odnosimy z drużynami z czołówki tabeli.

Jurgen Celhaka jest młodym mężczyzną. Piłkarze w czasie wolnym mogą robić co chcą. Dla mnie nie ma żadnego problemu. Zawodnik nie został ukarany. Bardziej martwię się o ludzi, którzy zrobili mu zdjęcie w klubie. To świadczy o stanie naszego społeczeństwa. Nie jest to temat, którym należy się emocjonować.

Marc Gual dał mi znak, że muszę go zmienić, bo jest zmęczony. Zagrał kolejny dobry mecz. Strzelił gola i był bardzo aktywny. Jego forma wzrasta. Chcemy go oglądać w takiej dyspozycji. Po meczu każdy piłkarz był rozczarowany. Mam dobry kontakt z zawodnikami.

Chcemy wygrać każdy mecz do końca sezonu. Tracimy siedem punktów do lidera. Jagiellonia jest bardzo stabilnym zespołem. To najlepsza drużyna tego sezonu. Mają dobrą strategię i szeroką ławkę rezerwowych. Są faworytami do zdobycia mistrzostwa. Jednak wciąż wiele może się zmienić. Chcemy zakończyć sezon co najmniej w czołowej trójce

- powiedział po meczu trener Legii Warszawa Kosta Runjaic.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia Białystok nie zagra w finale Pucharu Polski - przegrywa z Pogonią Szczecin [zdjęcia, wideo]

3.04.2024, 23:08

Piłkarze Jagiellonii Białystok odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu przegrali po dogrywce 1:2 z Pogonią Szczecin. Portowcy zmierzą się w finale z Wisłą Kraków.

Jagiellonia Białystok udowodniła, że strzela najlepiej - sześć goli w meczu w ŁKS-em Łódź [zdjęcia, wideo]

30.03.2024, 16:59

Jagiellonia Białystok odniosła najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. W Wielką Sobotę (30.03) żółto-czerwoni pokonali ostatnią drużynę w lidze - ŁKS Łódź aż 6:0 (2:0). Rywale od 33. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Louveau.