Radio Białystok | Sport | Lekkoatletyczne ME - Kaczmarek: to przystanek przed igrzyskami, ale mierzę w najwyższe laury

Lekkoatletyczne ME - Kaczmarek: to przystanek przed igrzyskami, ale mierzę w najwyższe laury

6.06.2024, 17:58, akt. 18:01

"To dla mnie przystanek przed igrzyskami, ale mam nadzieję, że będę mogła tutaj walczyć o najwyższe laury, bo w nie mierzę" - powiedziała PAP Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok, która w Rzymie będzie walczyła o pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Europy w biegu na 400 m.

Podpisanie umów z Ambasadorami Sportu Białostockiego, fot. Barbara Sokolińska
Podpisanie umów z Ambasadorami Sportu Białostockiego, fot. Barbara Sokolińska

- Chciałabym się po prostu dobrze zaprezentować, zbliżyć się do rekordu życiowego. Mam nadzieję, że to da medal – powiedziała PAP Natalia Kaczmarek, która od środy jest w Rzymie.

Jej trener Marek Rożej pytany przez PAP, czy Kaczmarek startowała na Stadio Olimpico, zaprzeczył. "Natalia tutaj jeszcze nie biegała, ale była na tym stadionie, jako osoba towarzysząca, gdy startował w Rzymie w Diamentowej Lidze jej narzeczony kulomiot Konrad Bukowiecki".

Natalia Kaczmarek nie nakłada na swoje barki presji, chociaż przyjechała do Rzymu z najlepszym wynikiem ze zgłoszonych do tych zawodów Europejek, a niedawno pierwszy raz w tym sezonie i po raz kolejny w karierze zeszła poniżej 50 sekund.


Stawianie przed sobą jednego, jasnego celu w postaci określonego miejsca nie jest potrzebne. Wiadomo, że chcę się zaprezentować jak najlepiej, ale jest Irlandka Rhasidat Adeleke, jest Lieke Klaver. Zobaczymy, co da moja wysoka dyspozycja na tle dyspozycji rywalek. Wiadomo też, że nie jest to moja docelowa impreza, ale przystanek przed igrzyskami. Mimo tego, mam nadzieję, że będę tutaj w Rzymie w stanie rywalizować o najwyższe laury - powiedziała Natalia Kaczmarek.


Zdaniem specjalistki od 400 m "bardzo fajnie", że aż 96 osób dostało szansę wyjazdu na ME i reprezentowania Polski.

"Mam nadzieję, że będzie to dla wielu szansa, aby poprawić ranking na igrzyska i w konsekwencji zapewnić sobie wyjazd do Paryża. Ja wszystkich chyba akurat znam w kadrze, bo jestem taka trochę po środku. Byłam w reprezentacji, gdy byli Piotr Małachowski, Marcin Lewandowski czy Adam Kszczot, ale znam też już wszystkich młodych zawodników" - dodała Natalia Kaczmarek.

W jej ocenie zmiana pokoleniowa to "naturalna sprawa", która "kiedyś musiała nastąpić". Przed swoimi startami Natalia Kaczmarek będzie chciała znaleźć czas na spacer po Rzymie. "Pojadę na pewno zobaczyć stadion, zrobię mały trening. W hotelu standard: coś pooglądam, poczytam książkę, wszystko na luzie" - podsumowała zawodniczka, która ma w planach walkę o medal olimpijski w Paryżu w biegu na 400 m.

Jej szkoleniowiec przyznaje, że właśnie dlatego Natalia Kaczmarek nie będzie biegała w mikście 4x400 m, ale indywidualnie i w sztafecie pań. "Dwa dni po ME ruszamy znów do ciężkiego treningu przed igrzyskami" - powiedział Rożej.

ME w Rzymie potrwają od piątku do 12 czerwca.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanka Marlena Granaszewska będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

4.06.2024, 07:12

Marlena Granaszewska dołączyła do kadry reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.


Pięcioro zawodników z podlaskich klubów jedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Rzymie

29.05.2024, 16:35

Trzy zawodniczki i dwóch zawodników z podlaskich klubów będzie reprezentować Polskę w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Rzymie.


Natalia Kaczmarek pobiła nieoficjalny rekord Polski w biegu na 300 m

31.01.2024, 07:39

Trenująca w RPA Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok podczas zawodów w Potchefstroom czasem 35,52 pobiła nieoficjalny rekord Polski w biegu na 300 m. 26-latka o 0,18 sekundy poprawiła wynik Ireny Szewińskiej z 1975 roku (35,70).

ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 26.06.2024, 16:43

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok