Z Turcji do Polski autostopem - Ucho na świat

9 grudnia 2018

Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew
Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew

Z Turcji do Polski stopem - Ucho na świat - rozmowa Olgi Gordiejew z Adrianem Gawrylukiem

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W Uchu na świat dziś podróżujemy autostopem przez Turcję. Wspólnie z Adrianem Gawrylukiem. Podróżnik pochodzi z jednej z podlaskich wiosek, a na świecie szuka przede wszystkim ludzi. W spotkaniach z mieszkańcami krajów przez które wędruje nie przeszkadza mu nawet brak znajomości języka. Często okazuje się, że wystarczy wrażliwość i otwarte serce.

Woli namiot niż wygodne hotele. Zamiast specjalnych pól campingowych wybiera plaże i dzikie trawniki. Każdy dzień w podróży to dla niego nowa przygoda. Adrian Gawryluk podróżuje z mapą ale nigdy nie wie gdzie dotrze i gdzie spędzi noc.

Przejechał autostopem z Turcji do Polski. Adrian Gawryluk w Uchu na świat opowiada o swojej podroży przez Turcję, Albanię, Bośnię i Chorwację. W tym ostatnim kraju zatrzymał się najdłużej, bo uwiodły go małe, urokliwe miasteczka i rozległe plaże.

Podróż to nie tylko zmieniające się krajobrazy i miejsca. W Uchu na świat dziś Adrian Gawryluk, który przez 5 tygodni jechał autostopem z Turcji do Polski by lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Nawet z najdalszych podróży trzeba wrócić do domu, ale w przypadku Adriana Gawryluka tylko po to by zaplanować kolejną wyprawę i zarobić na nią. Dlaczego nasz gość nie wyobraża sobie życia bez podróży? I gdzie szukać zdjęć z jego dotychczasowych wypraw? To wszystko już za chwilę w Uchu na Świat.Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Portugalia i Grecja oczami Mateusza Kowalewicza

Zaczynał od zagranicznej wymiany uczniowskiej, a potem studenckiej. W ten sposób zwiedził m.in. Izrael, a później Portugalię. Teraz już jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki.Brunei - kraj niedoceniony przez turystów

Brunei wydaje się być krajem turystycznie niedocenianym, w dodatku często nazywa się go "nudnym krajem muzułmańskim bogatym w ropę".Świątynie, tętniące kolorami ulice i malownicze wybrzeża - odwiedzamy Wietnam

W "Uchu na świat" kierunek Azja i wyjątkowo atrakcyjny przyrodniczo kraj, który zawdzięcza swoje piękno m.in. rozłożystej delcie rzeki Mekong.Część zachodniego wybrzeża Indii - Goa

To dawna kolonia portugalska, a dzisiaj po prostu część zachodniego wybrzeża Indii - Goa.Jezioro Bajkał, ale nie tylko

To jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na naszej planecie - najgłębsze jezioro świata, gigantyczny zbiornik krystalicznie czystej słodkiej wody - Jezioro Bajkał. Gościem Olgi Goediejew jest Anna Buczel - autorka bloga "Biegam z wypiekami".Kapadocja - najpiękniejsza z lotu ptaka

Niektórzy nazywają Kapadocję "dzieckiem kilku wygasłych wulkanów". Te najwyższe wulkany to Melendiz, Hasan i Erciyes Dağı (3916 m n.p.m.), szczyty nawet latem bywają ośnieżone, w zimie można jeździć na nartach.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok