Z Turcji do Polski autostopem - Ucho na świat

9 grudnia 2018

Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew
Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew

Z Turcji do Polski stopem - Ucho na świat - rozmowa Olgi Gordiejew z Adrianem Gawrylukiem

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W Uchu na świat dziś podróżujemy autostopem przez Turcję. Wspólnie z Adrianem Gawrylukiem. Podróżnik pochodzi z jednej z podlaskich wiosek, a na świecie szuka przede wszystkim ludzi. W spotkaniach z mieszkańcami krajów przez które wędruje nie przeszkadza mu nawet brak znajomości języka. Często okazuje się, że wystarczy wrażliwość i otwarte serce.

Woli namiot niż wygodne hotele. Zamiast specjalnych pól campingowych wybiera plaże i dzikie trawniki. Każdy dzień w podróży to dla niego nowa przygoda. Adrian Gawryluk podróżuje z mapą ale nigdy nie wie gdzie dotrze i gdzie spędzi noc.

Przejechał autostopem z Turcji do Polski. Adrian Gawryluk w Uchu na świat opowiada o swojej podroży przez Turcję, Albanię, Bośnię i Chorwację. W tym ostatnim kraju zatrzymał się najdłużej, bo uwiodły go małe, urokliwe miasteczka i rozległe plaże.

Podróż to nie tylko zmieniające się krajobrazy i miejsca. W Uchu na świat dziś Adrian Gawryluk, który przez 5 tygodni jechał autostopem z Turcji do Polski by lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Nawet z najdalszych podróży trzeba wrócić do domu, ale w przypadku Adriana Gawryluka tylko po to by zaplanować kolejną wyprawę i zarobić na nią. Dlaczego nasz gość nie wyobraża sobie życia bez podróży? I gdzie szukać zdjęć z jego dotychczasowych wypraw? To wszystko już za chwilę w Uchu na Świat.Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Ucho na świat - Hawaje

O tym miejscu słyszeliśmy wszyscy, ale tak naprawdę prawie nic o nim nie wiemy. Hawaje - kojarzą nam się z atakiem na Pearl Harbour, tancerkami w stanikach z kokosów i spódniczkach z trawy oraz zestawieniami najpiękniejszych plaż świata.KERALA - tropem festiwali tanecznych

Kerala leży pomiędzy Ghatami Zachodnimi a Morzem Arabskim, stolicą regionu jest Thiruvananthaphuram (dawniej nazywana Trivandrum), największym miastem tego regionu jest Kochi.Antarktyka - nietknięta przyroda i doświadczenie, które nas testuje

W Uchu na świat o Antarktyce - miejscu, do którego samemu trudno będzie dotrzeć, ale nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonał się nasz gość Piotr Horzela. Zamarzyła mu się wyprawa na lodowy kontynent i udało się...Santiago de Compostela

Santiago de Compostela to stolica regionu nazwanego swojsko - Galicją, to także jeden z najbardziej znanych ośrodków chrześcijańskiego kultu.Ucho na świat - Nepal

O podróży do Nepalu opowiada Wojciech Moskwa - fotograf.Syberia - na Drodze Umarłych

10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich na Syberię.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok