Z Turcji do Polski autostopem - Ucho na świat

9 grudnia 2018

Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew
Adrian Gawryluk - Fot. Olga Gordiejew

Z Turcji do Polski stopem - Ucho na świat - rozmowa Olgi Gordiejew z Adrianem Gawrylukiem

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W Uchu na świat dziś podróżujemy autostopem przez Turcję. Wspólnie z Adrianem Gawrylukiem. Podróżnik pochodzi z jednej z podlaskich wiosek, a na świecie szuka przede wszystkim ludzi. W spotkaniach z mieszkańcami krajów przez które wędruje nie przeszkadza mu nawet brak znajomości języka. Często okazuje się, że wystarczy wrażliwość i otwarte serce.

Woli namiot niż wygodne hotele. Zamiast specjalnych pól campingowych wybiera plaże i dzikie trawniki. Każdy dzień w podróży to dla niego nowa przygoda. Adrian Gawryluk podróżuje z mapą ale nigdy nie wie gdzie dotrze i gdzie spędzi noc.

Przejechał autostopem z Turcji do Polski. Adrian Gawryluk w Uchu na świat opowiada o swojej podroży przez Turcję, Albanię, Bośnię i Chorwację. W tym ostatnim kraju zatrzymał się najdłużej, bo uwiodły go małe, urokliwe miasteczka i rozległe plaże.

Podróż to nie tylko zmieniające się krajobrazy i miejsca. W Uchu na świat dziś Adrian Gawryluk, który przez 5 tygodni jechał autostopem z Turcji do Polski by lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Nawet z najdalszych podróży trzeba wrócić do domu, ale w przypadku Adriana Gawryluka tylko po to by zaplanować kolejną wyprawę i zarobić na nią. Dlaczego nasz gość nie wyobraża sobie życia bez podróży? I gdzie szukać zdjęć z jego dotychczasowych wypraw? To wszystko już za chwilę w Uchu na Świat.Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Projekt "Africa-point"

W Uchu na świat dziś autor projektu "Africa-point" Dominik Skurzak i "Afryka naprawdę".Chiny z perspektywy mieszkanki

Pogłoski o tym, że Wielki Mur Chiński widać z kosmosu tak naprawdę nie są prawdą.Birma - Ucho na świat

Birma to miejsce, które warto zobaczyć. Można tam pojechać na kilka dni, na tydzień, na trzy miesiące, chociażby po to, by się zdziwić, jak wiele ma do zaoferowania. Fascynujące są atrakcje turystyczne, ale nie jest to kraj tak bardzo turystyczny jak Tajlandia.Jachtostopem i autostopem do Meksyku

W Uchu na świat opowieść o odwadze spełniania marzeń i spotkanie z podróżnikiem z Siemiatycz Tomkiem Jakimiukiem. Nasz gość jest autorem bloga „Jak to daleko". Opowie nam o swojej pierwszej dalekiej podróży, która zmieniła jego życie.Własnym busem na Alaskę

O wyprawie na Alaskę z Olą i Karolem Lewandowskimi rozmawia Miłka Malzahn. - W lipcu tego roku wyruszyliśmy w największą podróż w historii naszego projektu - busem przez trzy Ameryki. W 70 dni odwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca Kanady i Alaski. Po drodze przeżyliśmy setki przygód i poznaliśmy dziesiątki niesamowitych ludzi.Pacyfik

O Pacyfiku opowiadają Małgorzata i Marcin Złomscy.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok