Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Od wielu lat bywa spełnieniem marzeń i oczekiwań wielu turystów, podróżników i wagabundów. Może dlatego, że do dyspozycji mamy przyjemny klimat, plaże (podobno najlepsze na świecie) a w głębi lądu znajduje się dżungla, są też zabytki i plantacje przypraw. Nie ma wątpliwości, że Goa zaciekawia, smakuje i do tego jeszcze - pachnie.
Sprawdzała to także Dana Giurow, propagatorka zdrowego stylu życia, artystka, która na Goa gościła sześć razy. O to dlaczego Goa jest taka kusząca pyta Miłka Malzahn.
Turcja to plaże pokryte złotym piaskiem, to błękit morza, ale i moc zabytków oraz uroda egzotycznej roślinności.
Wybieramy się tym razem w krainę ciepłą, chociaż są takie momenty w Jordanii, kiedy ciepło nie jest - np. nocą na pustyni.
W Uchu na świat: Stany Zjednoczone i przystanek Chicago. Kto w Podlaskiem nie zna kogoś, kto mieszka lub mieszkał w tej jednej z największych amerykańskich metropolii?
Albania to kraj bardzo malowniczy, a przez wiele lat zamknięty na turystykę. Od upadku komunizmu to się mocno zmienia. Jest infrastruktura, dużo informacji i pomysłów na zwiedzanie tego kraju. Chociażby dzięki epickiej górskiej scenerii, tętniącej życiem stolicy i plażom, które mogą spokojnie konkurować z innymi regionami Morza Śródziemnego.
W "Uchu na świat" szybki kurs, jak zostać piratem z Karaibów. W programie oglądanie gwiazd na środku oceanu, zabójcze krokodyle, ale też złote jabłka i poradnik, co zrobić, gdy zostaniemy z pustą sakiewką na małej wyspie, na krańcu świata.
Tirana to miasto, które trudno pokochać od pierwszego wejrzenia. Warto nie poprzestawać zatem na jednym spojrzeniu. Wprawdzie nie można powiedzieć, że jest piękne, ale ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tam pobyć.
W Uchu na świat dziś Malezja na rowerze - razem z Magdaleną Dąbrowską. Nasza przewodniczka po tym kraju na co dzień pracuje jako pielęgniarka na bloku operacyjnym Kliniki Kardiochirurgii. Po pracy wsiada na rower i jedzie. Szuka miejsc nieoczywistych.
Piękno Turcji wyśmienicie oddają zabytki. Nie mniej dobrze - zapachy, smaki i kolory. Wszystko to jest trochę egzotyczne, a trochę jakby nam znane. Miks kultury chrześcijańskiej i muzułmańskiej można rozpoznać w Stambule.
Kontakt z cywilizacją Zachodu nie przyniósł jej nic dobrego. Zmagała się najpierw z wielorybnikami, którzy traktowali ją jak spiżarnię, potem żeglarzami awanturnikami, teraz odpiera najazdy turystyczne. Wyspa liczy sześć tysięcy mieszkańców, a rocznie odwiedza ją niemal 100 tysięcy zwiedzających.
Prowadzący:
Olga Gordiejew