Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Podobno już 5 minut spaceru po lesie wystarczy, by odczuwalnie poprawić nasze samopoczucie. Czy to oznacza że wycieczki do lasu gwarantują nam, że staniemy się szczęśliwszymi i zdrowszymi ludźmi? Jednoznaczna odpowiedź byłaby nadużyciem, ale warto zaryzykować, bo przynajmniej znacznie zwiększymy swoje szanse na szczęście.
I dlatego w Uchu na świat dziś wspólnie z leśnikami Eweliną Szklarzewską i Jarosławem Krawczykiem z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku namawiamy do leśnych spacerów i podpowiadamy jakie kierunki wybrać na wiosenne piesze wyprawy.
Jeśli ktoś potrzebuje więcej argumentów by spacerować, to oprócz odprężenia i relaksu, wędrując po lesie intensywnie dotleniamy organizm, a także inhalujemy, odkażamy drogi oddechowe. Poprawiamy odporność organizmu.
Podczas godziny spaceru spalamy aż 200 kalorii, utrzymujemy układ mięśniowy i krwionośny w odpowiedniej formie. Tuląc się do drzew korzystamy z ich magicznych mocy.
Do zobaczenia w lesie. Zapraszam Olga Gordiejew.
W "Uchu na świat" pomysł na wakacyjne odkrywanie Polski na piechotę. Do wspólnej podróży zabierają nas Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski autorzy książki "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady".
Paryż - tego tematu nie można wyczerpać - to miasto zakochanych, stolica światowej mody, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych.
W Uchu na świat odległy kierunek - Azja Środkowa - Uzbekistan i podróż, która stała się rodzinnym wyzwaniem i zobowiązaniem Pawła Myszkowskiego.
Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się ciała, ale również stan ducha - nasz nastrój, nasze potrzeby wybrania formy odpoczynku i okoliczności. Jarosław Młynarczyk - filozof i nauczyciel - prowadzi nas tropem myśli filozoficznych. W rozmowie z Miłką Malzahn zachęca do powrotu do dobrze znanych miejsc i spojrzenia na nie z innej strony.
Adam Zbyryt jest biologiem ornitologiem i popularyzatorem nauki. Zawodowo związany z Uniwersytetem w Białymstoku, jest też miłośnikiem emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt, oraz autorem dwóch książek przyrodniczych i kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych i naukowych.
Zachęcamy do wypraw do lasu.
Ikaria to grecka wyspa na Morzu Egejskim. Podobno jej nazwa wywodzi się od samego Ikara, mimo to jest zdecydowanie jedną z mniej popularnych wakacyjnych miejscówek.
Mieszkamy w regionie, który jest mozaiką różnorodności. Ale czy mamy czas by to dostrzec, zauważyć w pejzażu małych miasteczek cerkiew, kościół, synagogę?
Ankara to szczególne miejsce - położona w środkowej Turcji, o przeciekawej historii, ale rozwijająca się przemysłowo i biznesowo.
Prowadzący:
Olga Gordiejew