Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na mapach Google trzeba nieco oddalić widok, żeby zobaczyć cały park, bo zajmuje powierzchnię 20.000 km². Rozciąga się od najbardziej wysuniętego na północny wschód krańca Republiki Południowej Afryki prawie do Suazi - to ok. 380 kilometrów, a jego strona wschodnia przylega do Mozambiku.
Mieszka tam 148 gatunków ssaków, 505 gatunków ptaków, 118 gatunków gadów, 53 gatunki ryb i 35 gatunki płazów.
Przyroda jest przepiękna, co niedawno odkrywała Eliza Kowalczyk. Jej zdjęcia można oglądać na profilu Liz Kowalczyk Czuła Fotografia na Facebooku. Większości turystów udaje się w parku, aby zobaczyć „Wielką Piątkę”, do której należą: lew, lampart, słoń afrykański, nosorożec i bawół, jakie wrażenie czekają na odważnych - o tym fotografkę pytała Miłka Malzahn.
Afryka jest chyba najszybciej zmieniającym się kontynentem, w którym Sudan Południowy wykształcił się jako najmłodsze państwo świata. Nie jest to państwo tłumnie odwiedzane przez turystów, w zasadzie trafia ich tam niewielu.
Jeśli ktoś marzy o krainie inkaskich zabytków, wysokich na 6 tysięcy metrów gór, uśmiechniętych alpak i kultury, która zachwyca swoim kolorytem - to zalecamy wyprawę do Peru!
Wyspy Zielonego Przylądka kryją w sobie oszałamiające górskie krajobrazy, spokój i brak tłumów. To już mogłaby być zachęta, ale jest więcej powodów,żeby się tam wybrać.
W Uchu na świat kierunek Alpy. Naszym przewodnikiem Piotr Doliński - pasjonat podróżowania.
Katarzyna i Sławomir Andryszewscy spędzają od czterech lat wakacje na sporym wysiłku. Szlak Camino de Santiago, znany również jako Droga św. Jakuba to to historyczna pielgrzymka prowadząca do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii.
Via Transilvanica to projekt stworzony przez Stowarzyszenie Tășuleasa Social oraz ponad 10 tysięcy wolontariuszy. Przedstawia 1400-kilometrową trasę turystyczno-kulturową, która przecina Rumunię z północy na południe i przechodzi przez siedem wyjątkowych obszarów etnograficznych, podkreślając etniczną i kulturową różnorodność Rumunii.
Zachęcamy do wypraw do lasu.
W Uchu na świat tym razem bez konkretnego celu, a raczej bez precyzyjnie wyznaczonego miejsca na mapie, bo cel jest: to mądra i uważna turystyka.
Ucho na świat wyląduje dzisiaj w Islandii. Będziemy przyglądać się temu miejscu od strony oczywiście przyrodniczej, ale też popatrzymy na magię tego miejsca od strony kulturowej.
Prowadzący:
Olga Gordiejew