Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność. My się tu nie dziwimy, kibicujemy każdej formie zbliżania nas do natury.
Na Podlasiu obserwujemy także rozwój inicjatyw ekologicznych, które jednoczą lokalną społeczność i zachęcają do propagowania ekologii, tym bardziej że Podlaskie jest jednym z pierwszych województw posiadających certyfikat ekologiczny. A znaczną część upraw ekologicznych u nas stanowią warzywa oraz owoce, na które jest naprawdę spore zapotrzebowanie, w wersji bio rzecz jasna.
Skoro takie dobra istnieją, warto wiedzieć, jak i gdzie je można nabyć. Temu także służą ekologiczne wydarzenia, niektóre zadomowiły się u nas na dłużej i mają swoje odsłony cykliczne.
Takie targi mogą być źródłem inspiracji dla odwiedzających. Łatwo zacząć taką eko-przygodę od skierowania swoich kroków na spotkania dotyczące natury. W ten sposób można się uwrażliwić na tematykę, zacząć zmianę nawyków, a do tego jest szansa spróbowania nowych rzeczy, smaków, rozwiązań i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.
W programie kierujemy się w stronę 4. edycji EkoLove - Targów Rzeczy Naturalnych. Miłce Malzahn o wydarzeniu i nie tylko opowiada Agnieszka Mitroszewska - współorganizatorka targów.
Jak syberyjska przyroda, w tym wieczna zmarzlina i torfowiska borealne, reagują na dynamicznie zachodzące zmiany klimatyczne? Na te i inne pytania odpowiada prof. Mariusz Lamentowicz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Polskie Towarzystwo Kąpieli Leśnych jasno określa czym te kąpiele nie są, bo to nie filozofia, psychoterapia, sport, praktyka duchowa, czy spacer przyrodniczy dla rozpoznawania gatunków fauny czy flory. A zatem czym takie kąpiele leśne są?
Aktywności na świeżym powietrzu, takie jak spacery, bieganie czy jazda na rowerze, przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej i ogólnego zdrowia.
23. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej, które 4. i 5. września odbyło się w Białymstoku, zgromadziło ponad 150 uczestników. Byli wśród nich przedstawiciele organizacji rolniczych i branżowych, eksperci, naukowcy, ale także goście z zagranicy.
Znacznie zdrowego snu jest większe, niż nam się wydaje. Od niego zależy proces regeneracji, bez którego nasze ciało i nasza psychika nie będą się miały dobrze.
Sprawa pozornie jest prosta - lecz z pewnością nie jest to rozpuszczony w wodzie olejek eteryczny. Hydrolat powstaje w procesie hydrodestylacji lub destylacji parą wodną, a nie są to do końca te same procesy.
Iwona Biela-Zamojska na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Białowieża. Jest leśniczką i rzemieślniczką, która doskonale zna tajemnice drewna. Wykonuje piękne przedmioty, wykorzystując głównie drewno, często będące odpadem.
Ochronie przyrody naprawdę potrzebne są opowieści - jak je snuć i dlaczego?
Kamienie szlachetne i półszlachetne od wieków fascynują ludzkość swoim blaskiem, tajemniczością i rzadkością. Są one nie tylko symbolem piękna i bogactwa, ale również odgrywają znaczącą rolę w różnorodnych kulturach na całym świecie.
Prowadzący:
Adam Dąbrowski