Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność. My się tu nie dziwimy, kibicujemy każdej formie zbliżania nas do natury.
Na Podlasiu obserwujemy także rozwój inicjatyw ekologicznych, które jednoczą lokalną społeczność i zachęcają do propagowania ekologii, tym bardziej że Podlaskie jest jednym z pierwszych województw posiadających certyfikat ekologiczny. A znaczną część upraw ekologicznych u nas stanowią warzywa oraz owoce, na które jest naprawdę spore zapotrzebowanie, w wersji bio rzecz jasna.
Skoro takie dobra istnieją, warto wiedzieć, jak i gdzie je można nabyć. Temu także służą ekologiczne wydarzenia, niektóre zadomowiły się u nas na dłużej i mają swoje odsłony cykliczne.
Takie targi mogą być źródłem inspiracji dla odwiedzających. Łatwo zacząć taką eko-przygodę od skierowania swoich kroków na spotkania dotyczące natury. W ten sposób można się uwrażliwić na tematykę, zacząć zmianę nawyków, a do tego jest szansa spróbowania nowych rzeczy, smaków, rozwiązań i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.
W programie kierujemy się w stronę 4. edycji EkoLove - Targów Rzeczy Naturalnych. Miłce Malzahn o wydarzeniu i nie tylko opowiada Agnieszka Mitroszewska - współorganizatorka targów.
Suwalski Park Krajobrazowy to prawdziwa perła przyrody, oferująca szeroki wachlarz atrakcji dla miłośników natury, aktywnego wypoczynku i lokalnej kultury. Eksplorować ten teren można piechotą lub rowerem korzystając z wyznaczonych szlaków i ścieżek.
Wielkanocny stół to nie tylko smakowite dania, ale też detale tworzące atmosferę. Często są to świece - dodające ciepła, nastroju, a czasem i leśnej woni. Ale czy zawsze zdrowo? O ile o potrawy pytamy dietetyków, tym razem pod lupę bierzemy świece. Czy wybierając je, możemy być bliżej natury?
Wycofywanie się rolników z użytkowania ubogich łąk i pastwisk w dolinie Narwi, w górnym jej odcinku, doprowadziło do niekorzystnych zmian w środowisku przyrodniczym. Tereny nadrzeczne zarastają trzcinami, pojawiają się liczne samosiejki krzewów i drzew. W ciągu ostatnich 20, 30 lat drastycznie spadła tam populacja ptaków, głównie siewkowych i brodzących. Aby temu...
Badania naukowe potwierdzają, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, w tym jazda na rowerze w naturalnym otoczeniu, ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Obniża poziom stresu, poprawia nastrój, a także wzmacnia układ odpornościowy.
Przez cały marzec w czyżewskim parku codziennie dyżuruje Julia Kotlarz ze swoim myszołowcem. Zadaniem jej i jej ptaka o imieniu Kiara jest przeganianie gawronów, aby te nie zakładały gniazd na parkowych drzewach.
Ekologia to szerokie pojęcie, obejmujące nie tylko ochronę gatunków i siedlisk, ale także nasze codzienne wybory i relacje ze światem. I właśnie w tym kontekście targi rękodzieła mogą odegrać niezwykle ważną rolę w edukacji ekologicznej.
W audycji w Zgodzie z Naturą wybierzemy się na spacer po Parku Sensorycznym w Suwałkach.
Miłka Malzahn rozmawia z Radkiem Budnickim, doświadczonym trenerem rozwoju osobistego i propagatorem życia w zgodzie z tym, co naturalne. Poruszany jest niezwykle istotny temat stresu, który w dzisiejszym dynamicznym świecie dotyka nas wszystkich.
Wytwarzanie i korzystanie z tak zwanej zielonej energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem także na terenach wiejskich.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska