Dobry trend - eko targi

2 lutego 2024

fot. Targi Kosmetyków Naturalnych EkoLove
fot. Targi Kosmetyków Naturalnych EkoLove



0:00
0:00
Dobry trend - eko targi | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność. My się tu nie dziwimy, kibicujemy każdej formie zbliżania nas do natury.

Na Podlasiu obserwujemy także rozwój inicjatyw ekologicznych, które jednoczą lokalną społeczność i zachęcają do propagowania ekologii, tym bardziej że Podlaskie jest jednym z pierwszych województw posiadających certyfikat ekologiczny. A znaczną część upraw ekologicznych u nas stanowią warzywa oraz owoce, na które jest naprawdę spore zapotrzebowanie, w wersji bio rzecz jasna.

Skoro takie dobra istnieją, warto wiedzieć, jak i gdzie je można nabyć. Temu także służą ekologiczne wydarzenia, niektóre zadomowiły się u nas na dłużej i mają swoje odsłony cykliczne.

Takie targi mogą być źródłem inspiracji dla odwiedzających. Łatwo zacząć taką eko-przygodę od skierowania swoich kroków na spotkania dotyczące natury. W ten sposób można się uwrażliwić na tematykę, zacząć zmianę nawyków, a do tego jest szansa spróbowania nowych rzeczy, smaków, rozwiązań i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W programie kierujemy się w stronę 4. edycji EkoLove - Targów Rzeczy Naturalnych. Miłce Malzahn o wydarzeniu i nie tylko opowiada Agnieszka Mitroszewska - współorganizatorka targów.



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Czym jest hydrolat?


Sprawa pozornie jest prosta - lecz z pewnością nie jest to rozpuszczony w wodzie olejek eteryczny. Hydrolat powstaje w procesie hydrodestylacji lub destylacji parą wodną, a nie są to do końca te same procesy.



Leśne artefakty - praktyczny kontakt z tym, co naturalne


Iwona Biela-Zamojska na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Białowieża. Jest leśniczką i rzemieślniczką, która doskonale zna tajemnice drewna. Wykonuje piękne przedmioty, wykorzystując głównie drewno, często będące odpadem.



Po jaką literaturę sięgać, by być bliżej z naturą


Ochronie przyrody naprawdę potrzebne są opowieści - jak je snuć i dlaczego?



Kamienie szlachetne i półszlachetne


Kamienie szlachetne i półszlachetne od wieków fascynują ludzkość swoim blaskiem, tajemniczością i rzadkością. Są one nie tylko symbolem piękna i bogactwa, ale również odgrywają znaczącą rolę w różnorodnych kulturach na całym świecie.



20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół


20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, który ma na celu przypomnieć wszystkim, jak ogromne znaczenie dla ekosystemu mają pszczoły.



Jak się żyje ptakom w mieście


Przysłuchujmy się światu ptaków w mieście. Jak im się z nami żyje, czy maj to specjalny miesiąc dla pierzastych mieszkańców miast, czego o nich nie wiemy i o czym warto pamiętać?



Jak fotografować życie przyrody, urodę krajobrazu i leśne tajemnice?


Żeby pójść w naturę i fotografować życie przyrody, urodę krajobrazu i leśne tajemnice, trzeba mieć nie tylko aparat, ale też pojęcie o tym, jak nie zniszczyć równowagi między cywilizacją a dziką naturą.



Natura glosu - Vita Kociubajło


Nasz naturalny głos jest kształtowany przez wiele czynników, w tym genetykę, budowę anatomiczną, stan zdrowia i środowisko. Naprawdę każdy głos jest wyjątkowy i rozpoznawanie jego charakterystyki może przynieść wiele korzyści, zarówno w życiu prywatnym, jak i na płaszczyźnie profesjonalnej.



Nowatorskie podejście do ekologii


O nowatorskim podejściu do ekologii opowiada Magda Bębenek - autorka czterech książek z cyklu „Polka potrafi” aktywistka, ekolożka, specjalistka od regulacji systemu nerwowego. Jej działania odpowiadają na pytanie: jak zdrowiej, pełniej, spokojniej żyć, wpierając przy tym innych oraz resztę świata natury.




 
 

Prowadzący:

Miłka Malzahn



PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok