Dobry trend - eko targi

2 lutego 2024

fot. Targi Kosmetyków Naturalnych EkoLove
fot. Targi Kosmetyków Naturalnych EkoLove0:00
0:00
Dobry trend - eko targi | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność. My się tu nie dziwimy, kibicujemy każdej formie zbliżania nas do natury.

Na Podlasiu obserwujemy także rozwój inicjatyw ekologicznych, które jednoczą lokalną społeczność i zachęcają do propagowania ekologii, tym bardziej że Podlaskie jest jednym z pierwszych województw posiadających certyfikat ekologiczny. A znaczną część upraw ekologicznych u nas stanowią warzywa oraz owoce, na które jest naprawdę spore zapotrzebowanie, w wersji bio rzecz jasna.

Skoro takie dobra istnieją, warto wiedzieć, jak i gdzie je można nabyć. Temu także służą ekologiczne wydarzenia, niektóre zadomowiły się u nas na dłużej i mają swoje odsłony cykliczne.

Takie targi mogą być źródłem inspiracji dla odwiedzających. Łatwo zacząć taką eko-przygodę od skierowania swoich kroków na spotkania dotyczące natury. W ten sposób można się uwrażliwić na tematykę, zacząć zmianę nawyków, a do tego jest szansa spróbowania nowych rzeczy, smaków, rozwiązań i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W programie kierujemy się w stronę 4. edycji EkoLove - Targów Rzeczy Naturalnych. Miłce Malzahn o wydarzeniu i nie tylko opowiada Agnieszka Mitroszewska - współorganizatorka targów.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Naturalne wytwarzanie mydeł


Robienie domowych mydeł to może nieoczywisty, ale ciekawy sposób na działanie w zgodzie z naturą, bo wykorzystuje się naturalne składniki.Jaka jest natura tegorocznej wiosny?


Są przewidywania, że wiosna w tym roku będzie cieplejsza niż zwykle i to nie tylko na Podlasiu. Widzimy, że przyroda budzi się z zimowego snu.Świadomość ekologiczna w rolnictwie - film "Ziarno świadomości"


Film "Ziarno świadomości" w reż. Rafała Smykowskiego i Filipa Koneckiego opowiada o rolnictwie szanującym naturę, różnorodność biologiczną, rolnictwie dbającym o nasze największe dziedzictwo – czyli stare odmiany nasion.Różne rozumienia natury


Natura wymaga badań "szkiełkiem i okiem", ale też ogromnej dozy wrażliwości. Dbanie o przyrodę w naszych czasach - to coś więcej.Co to znaczy ciało naturalne i jaka jest natura ludzkiego ciała?


Różne dyscypliny naukowe, szkoły filozoficzne i tradycje religijne mają odmienne podejścia i inne perspektywy rozumienia natury ciała.Co wiesz o relacji człowiek - zwierzę?


Dzikie zwierzęta podchodzą coraz bliżej do ludzkich siedzib, a właściwie - ludzkie siedziby (i inne człowiecze działania) coraz odważniej wchodzą w las i zmieniają życie zwierząt.Co możemy zrobić, żeby chronić wodę na naszej planecie?


Co możemy zrobić, żeby chronić wodę na naszej pięknej planecie? Czy nasze małe działania mają wielki sens?Zioła i świadomość społeczna


Zioła są naturalnym i zdrowym dodatkiem do potraw, poprawiają ich smak i aromat. Mogą też wspomagać odporność, trawienie, czy układ nerwowy. Wiele osób szuka alternatyw dla syntetycznych suplementów, dlatego zainteresowanie ziołami rośnie.Zdrowa chemia w domu - co to może znaczyć?


Sylwia Bogdan jest doktorantką na wydziale Chemii UwB, jest też edukatorką, która zwraca uwagę na bezpieczną, codzienną relacje z chemią, którą posługujemy się w domu, a także na inne aspekty dotyczące zdrowia i chemii. Prowadzi instagramowe konto „chemia zdrowa”.
 
 

Prowadzący:

Miłka MalzahnREKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok