Radio Białystok | Magazyny | Ważna sprawa | Czy spółdzielnia mieszkaniowa w Krynkach może zakręcić kurek z ciepłą wodą?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tuż przed świętami mieszkańcy osiedla w Krynkach dowiedzieli się, że mają kilkanaście dni na zaopatrzenie się w urządzenia do podgrzewania wody. Zarząd spółdzielni poinformował lokatorów kilku bloków, że z powodu wysokich kosztów za niespełna dwa tygodnie zaprzestaje dostarczania podgrzanej wody do lokali. Mieszkańcy, którzy poprosili nas o interwencję, są zaskoczeni i oburzeni. Czy spółdzielnia może tak po prostu zakręcić kurek z ciepłą wodą? Czy takie ogłoszenia są dobrą formą komunikowania problemów spółdzielni?
Goście Ryszarda Minko:
Mateusz Nikitiuk - Powiatowy Rzecznik Konsumentów
dr Maciej Białous - socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
To kolejny i największy w tym roku pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Od niedzieli (20.04) z ogniem walczy kilkaset osób. To strażacy, pracownicy Parku, leśnicy, żołnierze, ale także rolnicy.
Wielkanoc jako czas Zmartwychwstania czy tylko dwóch wolnych od pracy dni? W światowych badaniach prowadzonych w 108 krajach świata Polska jest wyraźnym liderem jeśli chodzi o spadek religijności osób młodych w porównaniu ze starszym pokoleniem. Czy da się spowolnić ten proces? Jak musi się zmienić Kościół, żeby być atrakcyjnym dla młodszego pokolenia?
Od "przerażonych obecnością imigrantów mieszkańców" okolicy po "najazd nazioli na ośrodek". Temat Ośrodka dla Cudzoziemców w Czerwonym Borze obrósł tyloma opowieściami, że staraliśmy się wyjaśnić chociaż niektóre z nich.
Grodzone osiedla i całe kwartały miast. Czy ta moda zanika, czy wręcz przeciwnie - lubimy odgrodzić się od innych szukając większego poczucia bezpieczeństwa, łatwiejszego zdobycia miejsca parkingowego czy poczucia przynależności do elitarnej wspólnoty?
Tarcza Wschód - główny program polskiego rządu, ale też flagowy projekt na rzecz bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Co on oznacza dla mieszkańców przygranicznych terenów? Czy będzie szansą też na rozwój gospodarczy naszego regionu?
94 procent uczniów nie ma wykształconych podstawowych umiejętności ruchowych. Takie alarmujące dane przekazują m.in. eksperci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Co można z tym zrobić? O to pytamy nauczycieli wychowania fizycznego.
Kiedy realnie zostaną wyłonione nowe władze nowo powstałej gminy Grabówka? Co o wyborach mówi liczba kandydatów i czy mieszkańcy powinni potraktować te wybory niezwykle poważnie? Między innymi o tym w magazynie Ważna Sprawa.
Czy podlaskie szpitale będą wybierać pacjentów, których zakwalifikują na różne planowe zabiegi i operacje? Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiada bowiem częściową zapłatę za ubiegłoroczne nadwykonania.
Było już „lex deweloper”, specustawa covidowa a teraz emocje wzbudzają Zintegrowane Plany Inwestycyjne. Czym są ZPI, dlaczego deweloperzy coraz chętniej z nich korzystają i czy projekty planistyczne przygotowane przez inwestorów podlegają jakiejkolwiek kontroli?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz