Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Od piątku (10.02) zamknięte jest drogowe przejście z Białorusią w Bobrownikach. Oznacza to, że w Podlaskiem nie można wyjechać na Wschód. Białorusini też nie dostaną się bezpośrednio do naszego regionu, ponieważ od listopada 2021 roku zamknięte jest również przejście w Kuźnicy.
Jakie konsekwencje może mieć to dla białoruskiej gospodarki i reżimu Aleksandra Łukaszenki? Czy ucierpią na tym podlascy przedsiębiorcy?
Goście Adama Janczewskiego:
prof. Katarzyna Czerewacz-Filipowicz - z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej
Mikołaj Linkiewicz - ze Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia
Zaniepokojeni są pacjenci i lekarze. Kilkunastu ośrodkom psychiatrycznym w Podlaskiem w grudniu kończą się kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Na bazę sportową w szkołach raczej nie możemy narzekać. Są nowe sale gimnastyczne, nowy sprzęt. Przybywa także różnych akademii, zajęć, klubów. Jest w czym wybierać. Ale z drugiej strony coraz gorzej jest ze sprawnością fizyczną dzieci i młodzieży.
Po pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu nowej kadencji wciąż nie wiemy, kto będzie tworzył rząd. Poznaliśmy jednak marszałków i wicemarszałków. Jak się okazało, województwo podlaskie ma w tym gronie silną reprezentację.
W trakcie kampanii wyborczej wrócił temat niedziel handlowych. Wszystko wskazuje na to, że ugrupowania, które zapowiedziały powrót do - przynajmniej częściowej pracy w sklepach w tym dniu - będą współrządziły.
Jak radzić sobie z tym, co dotyczy każdego z nas? Czy są inne rodzaje przeżywania śmierci?
Na miliardy złotych szacowane są obietnice wyborcze partii politycznych, które wypadałoby teraz zrealizować. Czy jest to możliwe?
Po niedzielnych wyborach parlamentarnych prawie wszystko jest już jasne. To znaczy oczywiście nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał nowy rząd, ale wiemy, kto będzie reprezentował województwo podlaskie w Sejmie i Senacie.
To już ostatnia prosta przed niedzielnym głosowaniem. W audycji nie rozmawiamy o polityce, choć ona jest powodem naszego spotkania, a o tak zwanej edukacji obywatelskiej.
15 października odbędą się wybory parlamentarne, ale będzie można też wypowiedzieć się w referendum w kwestii wyprzedaży majątku państwowego, podniesienia wieku emerytalnego, bariery na granicy i przymusowej relokacji migrantów.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz