Radio Białystok | Magazyny | Wersja lokalna | 27.10 Województwo podlaskie w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ma dać impuls do wprowadzenia polskiej gospodarki na wyższy poziom rozwoju – co ma mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost jakości życia Polaków i ich zamożność. Od kilku miesięcy Ministerstwo Rozwoju pracuje nad Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Określać ma ona nowy model - suwerenną wizję, zasady, cele i priorytety rozwoju kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym i przestrzennym w perspektywie roku 2020 i 2030. O tym jak województwo podlaskie wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Adam Janczewski rozmawiał z ekonomistą dr Arkadiuszem Niedźwiedzkim z Uniwersytetu w Białymstoku i przedsiębiorcami: Adamem Ławickim, Lechem Pileckim i Mieczysławem Żukowskim. (aj/mak)
Komisja Europejska wzywa do wycofania zarzutów i uwolnienie działaczy Związku Polaków na Białorusi.
Najważniejsze problemy polskiego Kościoła to galopująca laicyzacja młodych, skandale pedofilskie czy malejące zaufanie do instytucji kościelnych. Czy jest nadzieja na zmianę?
Krynki, Czeremcha i Nurzec Stacja - te podlaskie gminy łączy jeden konflikt, który napędza potrzeba rozwoju.
Sprawa Krywlan wraca po raz kolejny – także na antenę Polskiego Radia Białystok – a to za sprawą planowanej wycinki drzew w pobliskim Lesie Solnickim.
Rok temu weszły w życie pierwsze obostrzenia i od tego czasu żyjemy w takich niecodziennych warunkach, wcześniej niespotykanych. Jak radzi sobie gospodarka i przedsiębiorcy?
Chociaż wydaje się, że rośnie świadomość społeczna dotycząca smogu, to Polacy niechętnie wymieniają w swoich domach źródła ciepła na ekologiczne. W większości miast, także w Białymstoku, likwidacja "kopciuchów" przebiega w tempie pozostawiającym wiele do życzenia.
Środowisko polskich artystów liczy ok. 65 tys. osób, wśród których na bardzo wysokie zarobki mogą liczyć nieliczni artyści. Większość osiąga dochody przeciętne lub niskie. Niemal 30 proc. z nich otrzymuje wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej.
Europejski Zielony Ład zawiera plan działań umożliwiających bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń.
W Europejskim Dniu Numeru Alarmowego przypominamy i apelujemy, by pod 112 dzwonić tylko w uzasadnionych przypadkach.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz