Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

21 czerwca 2018

dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda
dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda

Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mimo że kampanii wyborczej jeszcze nie ma - oficjalnie, to nieoficjalnie dzieje się wiele. Znamy już np. kandydatów na prezydenta Białegostoku. A wokół wyborów toczą się tajemnicze gry koalicyjne.

Przykładem tego jest sytuacja w sejmiku województwa podlaskiego. Został wybrany nowy przewodniczący, długo i w bólach, a przy okazji zarząd województwa nie otrzymał absolutorium. W Łomży nie wiemy jeszcze, kto będzie startował jako kandydat na prezydenta rządzącego tam PiS-u, bo tamtejsi politycy się poróżnili. M.in. zdymisjonowano dotychczasową wiceprezydent, że pozostanę przy starej nazwie.

Te z pozoru dziwne sytuacje wynikają właśnie z przymiarek i ambicji związanych z wyborami. Do tego dochodzi także rezygnacja ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Dochodzą do nas również sygnały, że w związku z nową ordynacją wyborczą może pojawić się wiele nowych list wyborczych z tzw. komitetów obywatelskich, na których pojawią się znane nazwiska działaczy partyjnych. Nie zmieszczą się w propozycjach kadrowych swoich partii a swoje ambicje polityczne mają i w ten sposób, czyli w komitetach obywatelskich, znajdą dla nich ujście.

Zapowiada się ciekawie jesienią i o tym w audycji. Zaprasza Lech Pilarski.Goście Lecha Pilarskiego:

- Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska - z Dzień Dobry Białystok

- Cezary Zborowski - z 4lomza.pl (ze studia w Łomży)

- dr Maciej Białous - socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marek Gąsiorowski
Olga Gordiejew
Adam Janczewski
Jerzy Kułakowski
Ryszard Minko
Lech Pilarski
Iza Serafin
Dorota Sokołowska
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kogo, jak i po co uczyć historii regionalnej?

Co wiemy, a czego nie o naszym regionie? Czy ta wiedza potrzebna jest nam do życia, czy to tylko michałki edukacyjne? Co daje program pogłębionej wiedzy o regionie? Czy chodzi tylko o wymienienie zabytków?

Hala sportowo-widowiskowa w Białymstoku

Wszyscy są "za", a jednak ta inwestycja nie ma szczęścia. I nie chodzi tu tylko o pieniądze. Więc o co chodzi?Mowa nienawiści

Wraca pytanie o granice krytyki, o język debaty publicznej. Kiedy zamienia się ona w mowę nienawiści, hejt, zaczyna niebezpiecznie emocjonować społeczeństwo?Sprawa dzików

Ogromne zamieszanie w sprawie dzików - ruszyły odstrzały terytorialne, a to jak są prowadzone wzbudza wiele zastrzeżeń.Czy rady osiedli są w Białymstoku potrzebne?

Ponownie zaczęły działać w Białymstoku w 2016 roku - po 10 latach przerwy. Wraz z końcem kadencji rady miasta skończyła się też ich kadencja.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok