Polityczne wydarzenia rozpoczynającego się roku

3 stycznia 2019

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka
Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

Polityczne wydarzenia rozpoczynającego się roku

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dzisiaj przeniesiemy się wirtualnie do Delf i będziemy zastanawiali się nad politycznymi wydarzeniami tego roku. A przed nami dwie ważne kampanie – wybory do parlamentów: europejskiego i polskiego. Obydwie o odmiennych celach  i akcentach oraz innych potrzebach politycznych. W kampanii europejskiej można będzie zagrać na wszystkim oprócz polexitu. Natomiast w polskiej polityce granic nie będzie. Nawet trudno sobie dzisiaj wyobrazić jak będzie to mordercza kampania. Rząd już teraz szykuje się do tego manewru najmując polityków o wysokiej pozycji w mediach społecznościowych. Do wygrania jest bowiem młodzież, która w tych kanałach operuje. 


Goście Lecha Pilarskiego:

dr Maciej Białous - socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku 

Cezary Zborowski - dziennikarz z portalu 4Lomza.pl (w łomżyńskim studiu) 


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marek Gąsiorowski
Olga Gordiejew
Adam Janczewski
Ryszard Minko
Lech Pilarski
Iza Serafin
Dorota Sokołowska
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Sprawa dzików

Ogromne zamieszanie w sprawie dzików - ruszyły odstrzały terytorialne, a to jak są prowadzone wzbudza wiele zastrzeżeń.Czy rady osiedli są w Białymstoku potrzebne?

Ponownie zaczęły działać w Białymstoku w 2016 roku - po 10 latach przerwy. Wraz z końcem kadencji rady miasta skończyła się też ich kadencja.Czy chętnie pomagamy innym - nie tylko od święta?

Podobno pomaganie innym ludziom jest nieodłączną potrzebą każdego człowieka. Pomaganie wprowadza w dobry humor, poprawia samopoczucie i wzmaga wiarę we własne możliwości. Czas około świąteczny wywołuje ten temat, bo wielu z nas właśnie takie okazje mobilizują do pomagania.Czy cudzoziemcy chcą pracować w Podlaskiem?

W Podlaskiem spadła liczba legalnie zatrudnionych cudzoziemców. Wyjeżdżają przede wszystkim Ukraińcy, za to pojawiają się pracownicy z odległych stron świata. Czy to chwilowy trend? A może zapowiedź dużej zmiany na rynku pracy?Sytuacja w Radzie Miasta Białegostoku

Po ostatnich wyborach, kiedy PiS utracił większość w Radzie Miasta Białegostoku, przeciąga się ukonstytuowanie się komisji i wybór wiceprzewodniczącego.Turystyka w województwie podlaskim

Czy województwo podlaskie ma się czym pochwalić w kraju i na świecie? Jak dobrze promować region?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok