Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Chociaż wydaje się, że rośnie świadomość społeczna dotycząca smogu, to Polacy niechętnie wymieniają w swoich domach źródła ciepła na ekologiczne. Wyjątkiem jest Kraków, gdzie od 1,5 roku obowiązuje całkowity zakaz palenia węglem i drewnem, a samorząd gigantycznymi kwotami dotuje wymianę pieców.
Jednak w większości miast, także w Białymstoku, likwidacja "kopciuchów" przebiega w tempie pozostawiającym wiele do życzenia. W stolicy regionu wciąż jest ponad 9 tysięcy nieekologicznych pieców. Dotychczasowe tempo ich wymiany, zarówno ze wsparciem z miejskich projektów, jak i z programu Czyste Powietrze, pozwala twierdzić, że Białystok bez smogu to bardzo odległa przyszłość.
Dlaczego wymiana pieców przebiega tak wolno i czy jest szansa na przyspieszenie tego procesu?
Goście Michała Buraczewskiego:
- Piotr Siergiej - rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego
- Adam Musiuk - zastępca prezydenta Białegostoku
- Adam Pućko - z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, koordynator rządowego programu Czyste Powietrze w regionie
- o pracy smogobusa opowiadają strażnicy miejscy - Marta Rybnik i Krzysztof Tyszka
Komisja Europejska wzywa do wycofania zarzutów i uwolnienie działaczy Związku Polaków na Białorusi.
Najważniejsze problemy polskiego Kościoła to galopująca laicyzacja młodych, skandale pedofilskie czy malejące zaufanie do instytucji kościelnych. Czy jest nadzieja na zmianę?
Krynki, Czeremcha i Nurzec Stacja - te podlaskie gminy łączy jeden konflikt, który napędza potrzeba rozwoju.
Sprawa Krywlan wraca po raz kolejny – także na antenę Polskiego Radia Białystok – a to za sprawą planowanej wycinki drzew w pobliskim Lesie Solnickim.
Rok temu weszły w życie pierwsze obostrzenia i od tego czasu żyjemy w takich niecodziennych warunkach, wcześniej niespotykanych. Jak radzi sobie gospodarka i przedsiębiorcy?
Środowisko polskich artystów liczy ok. 65 tys. osób, wśród których na bardzo wysokie zarobki mogą liczyć nieliczni artyści. Większość osiąga dochody przeciętne lub niskie. Niemal 30 proc. z nich otrzymuje wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej.
Europejski Zielony Ład zawiera plan działań umożliwiających bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń.
W Europejskim Dniu Numeru Alarmowego przypominamy i apelujemy, by pod 112 dzwonić tylko w uzasadnionych przypadkach.
Kolejny atak zimy w Podlaskiem. Jak wygląda stan białostockich ulic? Co zrobić z zalegającym śniegiem?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz