Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ten projekt ustawy wzbudza wiele emocji. Chodzi o nowelizację prawa oświatowego, która między innymi ma zwiększyć rolę kuratorów oświaty. Na początku roku w miastach wojewódzkich protestowali przeciwnicy proponowanej reformy oświaty. Specjalny apel o wstrzymanie prac nad ustawą i rezygnację z wprowadzenia przedmiotu "Historia i Teraźniejszość" skierowano też do premiera. Podpisało się pod nim ponad 60 organizacji oraz ponad 80 włodarzy miast i gmin. Co w proponowanych zapisach wzbudza kontrowersje? Czy zmiana prawa oświatowego jest potrzebna?
Goście Renaty Redy:
wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski
Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka,
białostocka radna z Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Kisielewska-Martyniuk,
białostocka radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości, przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem Agnieszka Rzeszewska,
prezes podlaskiego ZNP Andrzej Gryguć.
Od kiedy i o ile więcej będą płacić mieszkańcy Białegostoku i gminy Wasilków za wodę i odprowadzanie ścieków?
Czytamy czy nie czytamy? I czy czytanie jest nam do czegoś potrzebne? Co musi się wydarzyć, żebyśmy zrozumieli, że przyszłość książki w Polsce jest fatalna? Jesteśmy w ogonie europejskich krajów, jeśli chodzi o statystyki czytelnictwa.
Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika, że polsko-ukraińską granicę przekroczyło już ponad 3 mln 300 tysięcy osób. To głównie kobiety i dzieci. W Polsce dzięki różnym instytucjom, stowarzyszeniom, fundacjom, ale też dzięki indywidualnym osobom dostają pomoc.
Od niemal dwóch miesięcy na Ukrainie toczy się wojna wywołana przez Rosję. To pierwszy od wielu lat tak duży konflikt w tej części świata, tuż przy polskiej granicy. Co o tym myślą młodzi ludzie? Czy zmieniło to w jakiś sposób ich postrzeganie świata?
Przed maturzystami bardzo ważna decyzja, od której wiele zależy. Co zrobić, by jej nie żałować? Jak wybrać studia?
Pieniądze z budżetu państwa trafią na pomoc dla rolników. Komisja Europejska zgodziła się na dopłaty do nawozów.
Wystarczy spojrzeć na ławy w kościołach, mniej liczne oazy wakacyjne, a nawet szeregi ministrantów, czy w końcu coraz bardziej pustoszejące seminaria, żeby zapytać - co dalej? Co trzeba zaproponować młodym ludziom, by chętniej pojawiali się w kościołach?
Ukraina była do tej pory jednym z największych na świecie eksporterów zbóż. Wojna uniemożliwia jednak prawidłowe funkcjonowanie gospodarki w tym kraju. Jak kryzys rolniczy na Ukrainie wpłynie na nasze portfele i czy w Polsce nie zabraknie żywności?
Od inwazji Rosji na Ukrainę, polsko-ukraińską granicę przekroczyły już 2 miliony 400 tysięcy osób. Dokładnie nie wiadomo, ilu uchodźców wojennych jest w naszym kraju, ale pewne jest, że zostaje tu zdecydowana większość z nich. Jakim wsparciem będą oni dla polskiej gospodarki?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz