Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: Podwyżka opłat za śmieci? - spółdzielnia mówi "nie"
Podwyżka opłat za śmieci nie powinna być wprowadzana bez uprzedzenia i konsultacji - mówią przedstawiciele Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. I proszą prezydenta Łomży o wyjaśnienia.
Jak mówi prezes ŁSM, Jerzy Brodziuk, tak ważne dla mieszkańców zmiany nie powinny być wprowadzane w ostatniej chwili i bez odpowiednich kalkulacji.
Przedstawiciele ŁSM mają też zastrzeżenia do planowanego przez Zakład Gospodarki Odpadami rozszerzenie zakresu usług. ZGO miałoby zajmować się również odbieraniem odpadów. A to może doprowadzić do monopolu i wzrostu cen.
Pismo, w którym spółdzielcy piszą o swoich obawach wysłali do prezydenta Łomży i radnych.
Zgodnie z decyzją prezydenta Zakład Gospodarowania Odpadami podniesie ceny przyjmowania śmieci o 20 procent. W związku z tym mają też wzrosnąć opłaty dla mieszkańców. Czy podwyżka będzie przyjęta - zdecydują o tym radni. (pw/koi)
Zobacz też:
Łomża wprowadza znaczne podwyżki za wywóz śmieci - okoliczne gminy protestują
Łomża: Ponad 7 mln zł kary za śmieci