Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Petycja ws. utworzenia linii autobusowej łączącej kampus UwB z centrum

Białystok: Petycja ws. utworzenia linii autobusowej łączącej kampus UwB z centrum

7.03.2016, 17:53, akt. 17:53

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda
Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda

Potrzebna jest linia autobusowa łącząca bezpośrednio kampus Uniwersytetu w Białymstoku z centrum miasta - tak uważają władze uczelni, studenci oraz organizacje pozarządowe.

Stowarzyszenie Miasto Mieszkańców złożyło w poniedziałek (7.03) w Urzędzie Miejskim w Białymstoku petycję w tej sprawie. Działacze stowarzyszenia uważają, że dzięki temu studenci, wykładowcy oraz pracownicy uczelni zaoszczędzą sporo czasu. Zdaniem sygnatariuszy petycji - przez brak autobusu bardzo dużo osób chodzi przez Las Zwierzyniecki i w ten sposób go niszczy.

Władze uczelni liczą, że kłopoty z dojazdem uda się rozwiązać jeszcze w tym roku. Kampus przy ulicy Ciołkowskiego funkcjonuje już drugi rok. Uczy się tam około 1200 studentów a zatrudnionych jest kilkuset pracowników uniwersytetu. (gp/zmj)

Treść petycji:

"Petycja

Zwracamy się do władz miasta o poprawienie łączności komunikacyjnej pomiędzy kampusem Uniwersytetu w Białymstoku, a centrum miasta. Bezpośrednia linia BKM łącząca kampus UwB z centrum znacząco wpłynęłaby na poprawę jakości komunikacyjnej i pozwoliłaby studentom, wykładowcom oraz pracownikom zaoszczędzić czas w drodze na kampus. Obecnie kampus nie ma bezpośredniego połączenia z centrum Białegostoku więc duża część zainteresowanych ludzi zmuszona jest do przemieszczania się przez rezerwat "Las Zwierzyniecki" mimowolnie przyczyniając się do jego powolnego niszczenia lub korzystać z pomocy osób posiadających samochody. Najbardziej optymalna trasa biegłaby przez ulice: 11 Listopada, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Plac Uniwersytecki skąd autobus wracałby tą samą trasą. Godziny wraz z częstotliwością kursowania dopasowane byłyby do rytmu pracy Uniwersytetu.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.

Stowarzyszenie Miasto Mieszkańców
przy wsparciu Komitetu Społecznego "Ratujmy Zwierzyniec"

Zobacz też:
Białystok: Dostać się na kampus UwB to zgroza - stowarzyszenie walczy o lepszą komunikację

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok