Radio Białystok | Wiadomości | Rowerowy "Onko tour" wyruszył szlakiem Green Velo

Rowerowy "Onko tour" wyruszył szlakiem Green Velo

autor: Ryszard Minko

3.08.2018, 17:36, akt. 17:57

Mają za sobą walkę z nowotworem – teraz nazywają siebie "onkotwardzielami" i pokazują, że z choroby można wyjść oraz realizować swoje pasje.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
"Onko tour" - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Białegostoku wyruszyła w piątek (3.08) kilkuosobowa grupa rowerzystów związanych z fundacją „Pokonaj raka”. W ciągu tygodnia przejadą 400-kilometrowy odcinek podlaskiej trasy Green Velo.

To jedyny rajd rowerowy w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni. Każdy z nich zmierzył się z chorobą. Teraz chcą wspierać zarówno pacjentów w walce z chorobą, jak i zachęcać zdrowych do profilaktyki.

- Poprzez naszą aktywność chcemy pokazać, że rak to diagnoza, że nas nie ogranicza, że po doświadczeniu onkologicznym można wrócić do życia pełnego pasji – mówi Katarzyna Gulczyńska, prezeska fundacji „Pokonaj raka” i pomysłodawczyni rajdu. - Jesteśmy tutaj, by zachęcić do profilaktyki. Nie zrobimy tego pokazując czarny scenariusz. Ale przez takie pozytywne, radosne scenariusze przekonamy do badań profilaktycznych, na które już pieniądze są wydawane.

- Białostockie Centrum Onkologiczne zawsze chętnie gości wszystkich, którzy są zainteresowani profilaktyką zdrowotną – powiedziała Magdalena Borkowska, dyrektor BCO. - Onko Tour nie jest jeszcze może znany, jak Tour de Pologne albo Tour de France, ale na pewno uczestniczą w nim sami zwycięzcy, osoby, które pokonały chorobę i umieją się cieszyć. Tym bardziej jest nam miło, że stąd nastąpił ten symboliczny start.

Uczestnicy Onko Tour po starcie w Białymstoku mają do pokonania cztery etapy – do Włodawy, do której dojadą 9 sierpnia. Pojadą trasą: Białystok - Siemianówka - Białowieża - Mielnik - Terespol - Włodawa.

źródło: wrotapodlasia.pl | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podopieczni fundacji "Pomóż im", którzy chorowali na raka, będą wypoczywać w górach

15.07.2018, 08:21

Ponad 20 osób - pacjentów, lekarzy i wolontariuszy, wyjechało w niedzielę (15.07) nad ranem z Białegostoku na wypoczynek do Karpacza. Wyjazd organizuje białostocka fundacja "Pomóż Im", a biorą w nim udział dzieci po zakończeniu leczenia choroby nowotworowej.


Coraz więcej młodych kobiet zapada na raka jajnika

7.06.2018, 11:55

Coraz więcej młodych kobiet zapada na raka jajnika, dlatego lekarze i panie po ginekologicznych operacjach onkologicznych mówią o konieczności profilaktyki i dbania o własne zdrowie.


Krótsze kolejki na USG w Białostockim Centrum Onkologii dzięki ministerialnej dotacji

7.03.2018, 12:04

W Białostockim Centrum Onkologii (BCO) kolejki do badań USG piersi skróciły się z dwóch miesięcy do dwóch tygodni. Było to możliwe dzięki nowemu sprzętowi do diagnostyki nowotworów. 3,5 mln zł na ten cel przeznaczyło ministerstwo zdrowia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok