Radio Białystok | Wiadomości | Rowerowy "Onko tour" wyruszył szlakiem Green Velo

Rowerowy "Onko tour" wyruszył szlakiem Green Velo

autor: Ryszard Minko

3.08.2018, 17:36, akt. 17:57

Mają za sobą walkę z nowotworem – teraz nazywają siebie "onkotwardzielami" i pokazują, że z choroby można wyjść oraz realizować swoje pasje.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
"Onko tour" - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Białegostoku wyruszyła w piątek (3.08) kilkuosobowa grupa rowerzystów związanych z fundacją „Pokonaj raka”. W ciągu tygodnia przejadą 400-kilometrowy odcinek podlaskiej trasy Green Velo.

To jedyny rajd rowerowy w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni. Każdy z nich zmierzył się z chorobą. Teraz chcą wspierać zarówno pacjentów w walce z chorobą, jak i zachęcać zdrowych do profilaktyki.

- Poprzez naszą aktywność chcemy pokazać, że rak to diagnoza, że nas nie ogranicza, że po doświadczeniu onkologicznym można wrócić do życia pełnego pasji – mówi Katarzyna Gulczyńska, prezeska fundacji „Pokonaj raka” i pomysłodawczyni rajdu. - Jesteśmy tutaj, by zachęcić do profilaktyki. Nie zrobimy tego pokazując czarny scenariusz. Ale przez takie pozytywne, radosne scenariusze przekonamy do badań profilaktycznych, na które już pieniądze są wydawane.

- Białostockie Centrum Onkologiczne zawsze chętnie gości wszystkich, którzy są zainteresowani profilaktyką zdrowotną – powiedziała Magdalena Borkowska, dyrektor BCO. - Onko Tour nie jest jeszcze może znany, jak Tour de Pologne albo Tour de France, ale na pewno uczestniczą w nim sami zwycięzcy, osoby, które pokonały chorobę i umieją się cieszyć. Tym bardziej jest nam miło, że stąd nastąpił ten symboliczny start.

Uczestnicy Onko Tour po starcie w Białymstoku mają do pokonania cztery etapy – do Włodawy, do której dojadą 9 sierpnia. Pojadą trasą: Białystok - Siemianówka - Białowieża - Mielnik - Terespol - Włodawa.

źródło: wrotapodlasia.pl | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podopieczni fundacji "Pomóż im", którzy chorowali na raka, będą wypoczywać w górach

15.07.2018, 08:21

Ponad 20 osób - pacjentów, lekarzy i wolontariuszy, wyjechało w niedzielę (15.07) nad ranem z Białegostoku na wypoczynek do Karpacza. Wyjazd organizuje białostocka fundacja "Pomóż Im", a biorą w nim udział dzieci po zakończeniu leczenia choroby nowotworowej.


Coraz więcej młodych kobiet zapada na raka jajnika

7.06.2018, 11:55

Coraz więcej młodych kobiet zapada na raka jajnika, dlatego lekarze i panie po ginekologicznych operacjach onkologicznych mówią o konieczności profilaktyki i dbania o własne zdrowie.


Krótsze kolejki na USG w Białostockim Centrum Onkologii dzięki ministerialnej dotacji

7.03.2018, 12:04

W Białostockim Centrum Onkologii (BCO) kolejki do badań USG piersi skróciły się z dwóch miesięcy do dwóch tygodni. Było to możliwe dzięki nowemu sprzętowi do diagnostyki nowotworów. 3,5 mln zł na ten cel przeznaczyło ministerstwo zdrowia.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok