Radio Białystok | Wiadomości | Koncerty, filmy i warsztaty dla dzieci i dorosłych - Akcja Lato w Białymstoku

Koncerty, filmy i warsztaty dla dzieci i dorosłych - Akcja Lato w Białymstoku

autor: Olga Gordiejew

25.06.2019, 13:53, akt. 14:37

Koncerty różnych gatunków muzyki, plenerowe kino, warsztaty np. z wykonywania teatralnych lalek - znalazły się wśród licznych propozycji kulturalnych na lato dla dzieci i dorosłych, które przygotował Białostocki Ośrodek Kultury (BOK).

źródło: BOK
źródło: BOK

Koncerty, filmy i warsztaty dla dzieci i dorosłych - Akcja Lato w Białymstoku - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Cała ofertę imprez w ramach "Lata" dla dzieci oraz koncertowo-filmowego "Lata w mieście" dla dorosłych, a także atrakcje, jakie czekają gości 24. Podlaskich Koncertów Organowych zaprezentowano we wtorek na konferencji prasowej w BOK.


Dyrektor tej miejskiej placówki kultury Grażyna Dworakowska podkreśliła, że przygotowane przedsięwzięcia są dedykowane tym osobom, które odpoczywają w mieście, nie wyjechały na wakacje, ale też turystom odwiedzającym Białystok.


Akcja "Lato", zorganizowana z myślą o dzieciach, zacznie się 1 lipca i potrwa do 19 lipca - poinformowała Urszula Wysocka z BOK. Od poniedziałku do piątku odbywać się będą w tym terminie projekcje filmów, warsztaty rodzinne, spektakl teatralny oraz prezentacja podróżnicza.


Jednym z elementów akcji będą warsztaty lalkarskie ze studentami Akademii Teatralnej - Anitą Piotrowską i Oskarem Lasotą, którzy będą uczyć wykonywania teatralnych lalek. O swoich podróżach po Afryce opowiadać będą Anna i Krzysztof Kobusowie, będą też prowadzić warsztaty poznawcze poświęcone zwierzętom Afryki i afrykańskim instrumentom. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, poznawać kolory. Przewidziano również zajęcia z produkcji naturalnych kosmetyków. Filmy, które będą pokazywane w BOK są dostosowane do różnych grup wiekowych młodych odbiorców.


Od 6 lipca do 18 sierpnia zaplanowano również koncerty i pokazy kina plenerowego w ramach akcji "Lato w mieście". Akcję rozpocznie 6 lipca wieczorny pokaz filmu "Człowiek delfin". Kino w plenerze będzie pokazywane na ekranie ustawionym przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Będą tam wystawione leżaki. Pokazy kinowe odbywać się będą co dwa tygodnie - do 17 sierpnia.


5 lipca w bazylice katedralnej w Białymstoku rozpocznie się 24. odsłona Podlaskich Koncertów Organowych. W kilku kościołach w Białymstoku, ale też w Hajnówce i w Drohiczynie grać będą organiści z Polski, Danii, Holandii, Estonii, Rosji.


7 lipca rusza cykl koncertów plenerowych, które będą się odbywać w zielonej przestrzeni miasta: w Parku Planty, w Ogrodach Branickich. 


W tym roku będziemy uczestniczyć w koncertach z różną muzyką, bo usłyszymy i utwory z Kabaretu Starszych Panów, trochę tanga, utwory jazzowe

 - powiedziała Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury.


Koncerty będą się odbywać co dwa tygodnie. Na 16 sierpnia - w ramach cyklu "Białystok pamięta" - BOK zaplanował koncert "Yiddish Tango" (Olga Avigail i Tango Attack), upamiętniający kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie białostockim.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 130 tysięcy podlaskich uczniów rozpoczyna wakacje

19.06.2019, 07:22

Koniec z przygotowywaniem się do sprawdzianów i odrabianiem lekcji – ponad 130 tysięcy podlaskich uczniów, podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce, rozpoczyna dwumiesięczne wakacje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok