Radio Białystok | Wiadomości | Rosną opłaty za postój w strefie płatnego parkowania w Białymstoku

Rosną opłaty za postój w strefie płatnego parkowania w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

3.02.2020, 07:19, akt. 17:33

Od poniedziałku (3.02) więcej zapłacimy za parkowanie w strefie płatnego parkowania w Białymstoku. W podstrefie A za pierwszą godzinę płacić będziemy 2,8 zł (wcześniej było 2,4 zł).

Strefa płatnego parkowania w Białymstoku, fot. Edyta Wołosik
Strefa płatnego parkowania w Białymstoku, fot. Edyta Wołosik

Drożeją opłaty za postój w strefie płatnego parkowania w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wzrastają opłaty za parkowanie

Od poniedziałku (3.02) wzrastają opłaty za postój. W podstrefie A za pierwszą godzinę płacić będziemy 2,8 zł (obecnie 2,4 zł), za drugą 3,2 zł zaś za trzecią 3,6 zł. W podstrefie B odpowiednio: 1,6 zł (obecnie 1,2 zł), 1,8 zł i 2 zł.

Zmieniają się też godziny płatnego parkowania. Za postój trzeba będzie płacić od 9:00 do 17:00, a nie jak dotychczas od 10:00 do 18:00.

Nowe  zasady uchwaliła pod koniec listopada 2019 roku Rada Miasta Białystok. Formalnie weszły w życie od początku lutego, ale w sobotę i niedzielę parkowanie w strefie jest bezpłatne.

Od ponad czterech lat w  Białymstoku podstawowym sposobem uiszczania opłat są parkomaty  rozmieszczone w strefie (wcześniej były to papierowe, minutowe karty do  parkowania kupowane m.in. w kioskach). Płacić też można np. przy użyciu  aplikacji na telefon komórkowy, która z roku na rok jest wśród kierowców  popularniejsza. W niedzielę w południe ta aplikacja nie była jeszcze  zaktualizowana i pokazywała dotychczasowe stawki i dotychczasowe  godziny, w których obowiązywały płatności za postój.


 


Płacić trzeba będzie też na ul. Wołodyjowskiego


Strefa powiększyła się o ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku. Jak mówi dyrektor Biura Strefy Płatnego Parkowania - Joanna Czaczkowska: "ma to sprawić, że będzie tam większa rotacja aut, bo teraz nawet okoliczni mieszkańcy mają problem z zaparkowaniem". 

Ulica Wołodyjowskiego będzie w podstrefie B. O tym, że trzeba tam będzie płacić za postój informują znaki poziome i pionowe. Ustawiono tam też parkomaty.

Po włączeniu ulicy Wołodyjowskiego do strefy płatnego parkowania obejmować ona będzie w Białymstoku 34 ulice w podstrefie A, czyli w ścisłym centrum miasta i 55 w podstrefie B. W sumie jest w nich niespełna 3,6 tys. miejsc parkingowych (z czego 1,4 tys. miejsc w droższej podstrefie A).

źródło: PAP | red: rbon, wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Czy ul. Kilińskiego powinna być zamknięta dla ruchu samochodów? Wraca dyskusja na ten temat

31.01.2020, 15:39

Niektórzy oczami wyobraźni widzą tę ulicę jako deptak, co więcej - z ust jednego z zastępców prezydenta Białegostoku - padły słowa, że do tego trzeba dążyć. Jak okazuje się, nie ma na razie planów, by ulicę Kilińskiego zamknąć na stałe dla ruchu samochodów.


Wojewoda podlaski umorzył postępowanie nadzorcze ws. podwyżek cen biletów BKM

29.01.2020, 13:41

Nowa uchwała białostockich radnych nie wzbudza już wątpliwości, dlatego wojewoda podlaski umorzył postępowanie nadzorcze. To oznacza, że nie ma przeciwwskazań, by od 1. marca w Białymstoku zdrożały bilety komunikacji miejskiej.


Zmieniona uchwała ws. podwyżki cen biletów w BKM

24.01.2020, 16:09

Białostoccy radni zmienili w piątek (24.01) po południu przyjętą w grudniu uchwałę, na mocy której od 1 marca w mieście mają obowiązywać wyższe ceny za bilety komunikacji miejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok