Radio Białystok | Wiadomości | BCO nie odwołuje przyjęć pacjentów

BCO nie odwołuje przyjęć pacjentów

5.04.2020, 18:55, akt. 19:03

Białostockie Centrum Onkologii poinformowało w niedzielę (5.04) w wystosowanym komunikacie, że mimo obecnej ogólnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, nie odwołuje planowych przyjęć pacjentów, planowo odbywają się również chemioterapie.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię są leczeni zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię. W dalszym ciągu wykonujemy badania diagnostyczne, scyntygrafię czy PET. Odbywają się także planowe zabiegi

 - poinformował szpital w komunikacie rozesłanym do mediów.

Białostockie Centrum Onkologii jest jednym specjalistycznym szpitalem onkologicznym w Podlaskiem.

Placówka podała, że w związku z tym, że koronawirus jest szczególnie groźny dla pacjentów onkologicznych, w ciągu ostatnich tygodni, o połowę zmniejszono liczbę pacjentów przyjmowanych w poradniach. Przed epidemią było to ok. 500 pacjentów.

Szpital przypomniał, że do budynków mogą wchodzić tylko ci pacjenci, którzy byli wcześniej umówieni na wizytę; tylko w wyjątkowych przypadkach z pacjentem może wejść do szpitala jedna osoba. Lekarze z placówki udzielają też porad telefonicznie, wystawiane są e-recepty czy e-zwolnienia jeśli zachodzi taka potrzeba.

Apelujemy do pacjentów, by przed wizytą skontaktowali się z nami telefonicznie. W tym celu uruchomiliśmy dodatkowe numery (telefonów) - podało w niedzielę Białostockie Centrum Onkologii. Szczegółowa lista numerów tych telefonów jest dostępna na stronie szpitala oraz ma profilach w mediach społecznościowych BCO.

Placówka przypomina też pacjentom, którzy chcą zgłosić się do szpitala pierwszy raz, by zrobili to za pośrednictwem infolinii: 85 66 46 888.

By wejść do szpitala, pacjenci przechodzą najpierw wstępną kwalifikację, która odbywa się w specjalnym namiocie, przed budynkiem BCO. Pomagają w tym żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W mierzeniu temperatury pacjentów wykorzystywana jest także udostępniona przez Politechnikę Białostocką kamera termowizyjna.

W sprawnej organizacji i kierowaniu ruchem pacjentów na terenie BCO pomagają nam także wolontariusze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Cieszymy się z tej owocnej współpracy, która w znacznym stopniu odciąża personel szpitala i zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i pracowników BCO

 - poinformowało BCO w komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę szpitala Monikę Mróz.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Pacjenci BCO zanim wejdą do budynku, będą musieli przejść przez specjalny namiot

23.03.2020, 13:40

To dodatkowe zabezpieczenie przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii zanim wejdą do budynku, będą musieli przejść przez specjalny namiot - informuje rzeczniczka szpitala Monika Mróz.


BCO zaostrza procedury związane z przebywaniem w szpitalu i jego poradniach

13.03.2020, 17:17

Białostockie Centrum Onkologii wprowadza dodatkowe procedury związane z przebywaniem w szpitalu i jego poradniach specjalistycznych. To w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.


Edukacja pacjentek BCO w Światowym Dniu Obrzęku Limfatycznego

6.03.2020, 12:57

Pacjenci onkologiczni od samego początku po operacji powinni być edukowani, co mogą zrobić, by zminimalizować ryzyko wystąpienia u nich tzw. obrzęku limfatycznego (chłonnego) - podkreślano w piątek (06.03) podczas konferencji w Białostockim Centrum Onkologii w Światowym Dniu Obrzęku Limfatycznego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok