Radio Białystok | Wiadomości | Po 14 latach od wybudowania można korzystać z budynku klubowego na stadionie w Mielniku

Po 14 latach od wybudowania można korzystać z budynku klubowego na stadionie w Mielniku

autor: Marcin Mazewski

17.07.2020, 11:53, akt. 12:42

Po kilkunastu latach od wybudowania oddano do użytku budynek klubowy na mielnickim stadionie. Do tej pory nie było pozwolenia nadzoru budowlanego na korzystanie z szatni i trybun.

Stadion piłkarski w Mielniku, źródło: facebook.com/marcinurbanski.mielnik
Stadion piłkarski w Mielniku, źródło: facebook.com/marcinurbanski.mielnik

Stadion niszczał i był wielokrotnie zalewany. - Aby uzyskać odpowiednie pozwolenia, musieliśmy zrezygnować z trybun na dachu - mówi wójt gminy Mielnik Marcin Urbański.


- Budynek wcześniejszej szatnio-trybuny, a teraz szatni na stadionie w Mielniku został oddany do użytku. Także czekaliśmy 14 lat na to, żeby można było korzystać z budynku pełnoprawnie. Na początku zamysł był taki, żeby budynek na dachu miał trybuny, jednak został niewłaściwie wybudowany i zaczął przeciekać. Nie chcieliśmy iść w bardzo duże koszta i zrezygnowaliśmy z tych trybun na dachu. Zrobiliśmy nowy projekt zastępczy i zbudowaliśmy dach. Budynek od tego momentu już nie przecieka - wyjaśnia wójt. 


Budynek przeszedł też generalny remont. Władze gminy przeznaczyły na to około 200 tys. zł. Obiekt ma służyć nie tylko miejscowej drużynie MKS-u Mielnik.


- Udało się budynek wyremontować, jeżeli chodzi o dach, elewację, wykończenie w środku. Do tego udało się w ubiegłym roku również wybudować sztuczne nawodnienie na boisku głównym. Planujemy zrobić to samo na boisku bocznym. Już teraz piłkarze i obozy sportowe będą mogły normalnie korzystać z tego budynku, z szatni. Mam nadzieję, że będziemy mieli coraz więcej obozów z całej Polski i będą przyjeżdżać coraz lepsze drużyny, aby tutaj trenować i korzystać z naszych obiektów - dodaje Marcin Urbański.


Z obiektu już można korzystać, natomiast jego oficjalne otwarcie odbędzie się 15 sierpnia - wówczas wracający do czwartej ligi MKS Mielnik zagra z ŁKS-em Łomża. Co ważne, mielnicki klub świętuje w tym roku 20-lecie istnienia.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nadbużańska Kraina - tu nie można się nudzić

6.07.2020, 07:36

Z nami wyjazd na wakacje lub na weekend z pewnością się uda. W tym tygodniu polecamy wypoczynek w Nadbużańskiej Krainie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok