Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Grzyb: Jestem dumny z chłopaków, że walczyli do końca

Rafał Grzyb: Jestem dumny z chłopaków, że walczyli do końca

27.02.2021, 19:29, akt. 23:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:0) z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy. Goście strzelili gola w 94. min. - autorem trafienia był Tiago Alves. Żółto-czerwoni grali przez ponad 30 minut w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, 27.02.2021, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, 27.02.2021, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Źle weszliśmy w pierwsze minuty spotkania 

Czerwona kartka na pewno zmieniła przebieg tego meczu; czy zasłużona, to już jest druga sprawa. Ale trzeba powiedzieć, że źle weszliśmy w pierwsze minuty spotkania, to Piast dominował, my mieliśmy mnóstwo prostych strat, przez które napędzaliśmy przeciwnika. Ale mimo tego mieliśmy dwie znakomite sytuacje i gdybyśmy którąś z nich wykorzystali, ten mecz wyglądałby inaczej. Jestem, może nie powiem, że zadowolony, ale dumny z chłopaków, że w tych trudnych momentach, jakie w tej chwili są wokół zespołu, nie tylko te zdrowotne, ale też chodzi o to, co działo się na boisku, walczyli do końca.

Takie bramki jak ta stracona bolą najbardziej, bo już chyba każdy wyczekiwał tego ostatniego gwizdka. Myślę, że takie bramki zdarzają się raz w życiu i mam nadzieję, że więcej już takich nie będziemy tracić

- powiedział po meczu Rafał Grzyb, tymczasowo zastępujący Bogdana Zająca.


Waldemar Fornalik: Na to zwycięstwo pracowaliśmy przez cały mecz

Ktoś może powiedzieć, że jest to nasze szczęśliwe zwycięstwo. Dopisało nam szczęście w doliczonym czasie gry, ale na to zwycięstwo pracowaliśmy przez cały mecz. Mieliśmy dwie sytuacje stuprocentowe, również strzał w poprzeczkę i ten mecz można było rozstrzygnąć na swoją korzyść wcześniej. Tak się nie stało, ale fenomenalne uderzenie, czy strzał, czy dośrodkowanie Tiago Alvesa spowodowało, że nastąpiła euforia i bardzo cieszymy się z tych punktów. Tym bardziej, że w poprzednim meczu, z Wartą Poznań, również stwarzaliśmy sytuacje, nie potrafiliśmy strzelić bramki i przegraliśmy. Przyjechaliśmy tu źli, chcieliśmy powetować sobie tamtą stratę i udało się

- powiedział po meczu trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.
Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Ten mecz w sobotę (6.03) o 17:30. Transmisja w Polskim Radiu Białystok.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok przegrywa z Piastem Gliwice po golu w doliczonym czasie [zdjęcia]

27.02.2021, 19:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:0) z Piastem Gliwice w meczu ekstraklasy. Goście strzelili gola w 94. min. - autorem trafienia był Tiago Alves. Żółto-czerwoni grali przez ponad 30 minut w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.


Grzyb zamiast Zająca - tymczasowa zmiana trenera w Jagiellonii

25.02.2021, 12:49

Z powodów zdrowotnych w najbliższym czasie trener Jagiellonii Białystok Bogdan Zając nie będzie mógł prowadzić drużyny - informuje Jagiellonia.pl. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie tymczasowo trener Rafał Grzyb.


Zoran Arsenić wypożyczony do Rakowa Częstochowa

25.02.2021, 08:57

Zoran Arsenić wraca do piłkarskiej ekstraklasy. Zawodnik Jagiellonii Białystok, który jesień spędził na wypożyczeniu w NHK Rijeka, będzie teraz grał w Rakowie Częstochowa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok