Radio Białystok | Wiadomości | Kolejna wiejska świetlica powstanie w gminie Kolno

Kolejna wiejska świetlica powstanie w gminie Kolno

autor: Paweł Wądołowski

9.05.2021, 19:00, akt. 18:36

Mieszkańcy proszą o tworzenie miejsc, w których mogą się spotkać lub, w których mogą wspólnie działać. Dlatego w gminie Kolno cały czas powstają wiejskie świetlice.

Fotolia.com
Fotolia.com

Kolejna wiejska świetlica i to w nietypowej technologii - powstaje w miejscowości Tyszki-Łabno - mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.


- Będziemy budować świetlicę z modułów kontenerowych. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie na terenie gminy, gdzie budynek powstanie dzięki takim rozwiązaniom architektonicznym. Niemniej jednak standard, jaki uzyskamy będzie na pewno zadowalający. Już jesteśmy na etapie realizacji przedsięwzięcia: mamy wyłonionego wykonawcę jest podpisana z nim umowa - mówi Józef Wiśniewski.


Jak dodaje Józef Wiśniewski, świetlice wiejskie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy. W tej chwili jest kilkanaście tego typu miejsc.


- Społeczeństwo gminy Kolno jest niezwykle aktywne. Wobec czego również i nasze działania szły w tym kierunku, aby stworzyć podstawy do tej aktywności, podstawy do działań. Na terenie gminy mamy 19 obiektów typu: świetlice, instytucje kultury, które budują ofertę dla swoich mieszkańców. Bardzo często to mieszkańcy budują tę ofertę dla siebie i dla innych - mówi Józef Wiśniewski.


Świetlica w miejscowości Tyszki-Łabno ma być gotowa jeszcze w tym roku. Budowa będzie kosztowała ponad 600 tys. zł, z czego 400 tys. to unijne dofinansowanie.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Budżet gminy Kolno zaakceptowany przez radnych

26.12.2019, 12:10

Budżet wyzwań - tak o planach dochodów i wydatków gminy Kolno na przyszły rok mówi jej wójt Józef Wiśniewski.


W gminie Kolno będzie betonowa droga - wybudowana dzięki nowej technologii

28.03.2018, 16:55

Ma być szybciej i dwa razy taniej - tak o nowej technologii budowania dróg mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok