Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 2,5 mln umówionych wizyt w urzędach skarbowych poprzez nową usługę KAS

Ponad 2,5 mln umówionych wizyt w urzędach skarbowych poprzez nową usługę KAS

19.05.2021, 09:31, akt. 09:58

Ponad 2,5 mln wizyt umówili podatnicy w urzędach skarbowych, korzystając ze specjalnej usługi Krajowej Administracji Skarbowej. Głównie chodzi o podatki majątkowe. Usługa została opracowana przez Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku, od listopada dostępna jest w całym kraju.

fot. Fotolia.com
fot. Fotolia.com

Jak wyliczyła KAS, korzystając z usługi "umów wizytę w urzędzie skarbowym" wdrożonej w całym kraju 16 listopada 2020 roku, umówiono dotąd ok. 2,56 mln takich wizyt; obecnie dziennie jest to blisko 21 tys. spotkań, a średni czas obsługi podatnika to trzynaście minut.

Jak poinformowały służby celno-skarbowe, szybko przybywa wizyt umawianych drogą internetową, a najczęstszym powodem przyjścia do urzędu są sprawy związane z podatkami majątkowymi i uzyskaniem zaświadczeń.


- To ważny krok w programie Klient w centrum uwagi KAS. Została wprowadzona, aby poprawić komfort załatwiania spraw i zadbać o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników w czasie pandemii - powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.


Jak podała KAS szybko przybywa rezerwacji za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na wizyta.podatki.gov.pl. W kwietniu 2021 roku ponad 108 tys. wizyt zostało umówionych internetowo, podczas gdy jeszcze trzy miesiące wcześniej - było ich 53 tys.

KAS podkreśla, że rezerwacja internetowa jest najszybszą i najłatwiejszą formą umówienia się do urzędu skarbowego na dogodny dzień i godzinę. Z jej statystyk wynika, że podatnicy najczęściej rezerwowali wizyty, aby uzyskać zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi, głównie by opodatkować umowy kupna-sprzedaży). Dużo rezerwacji wizyt było związanych również z tegorocznym rozliczeniem PIT.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Polski Ład

17.05.2021, 12:31

Ponad 72 miliardy złotych zamierza rząd przeznaczyć na realizację programu "Nowy Ład".


Liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali "Polski Ład" [wideo]

15.05.2021, 08:14

Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może coś trudniejszego, polskie marzenia - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.


KAS i CBŚP rozbiły grupę przestępczą - nielegalnie rozprowadzali olej napędowy

10.05.2021, 11:08

Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku oraz podlaskiej KAS, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie zatrzymali 9 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w branży paliwowej.


Zamiast wełny mineralnej papierosy warte blisko 10 mln zł - podlaska KAS udaremniła przemyt

5.05.2021, 07:21

Przemyt 653 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 9,7 mln zł udaremnili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Koło Budziska zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, w której miał być ładunek wełny mineralnej. Litewski kierowca został aresztowany.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok