Radio Białystok | Wiadomości | Typy ze Świerkowej, część 7 - ćwierćfinał Włochy-Belgia

Typy ze Świerkowej, część 7 - ćwierćfinał Włochy-Belgia

autor: Barbara Sokolińska

2.07.2021, 08:06, akt. 08:08

Już tylko osiem zespołów pozostało w grze o mistrzostwo Europy. Na piątek i sobotę (2-3.07) zaplanowano cztery ciekawie zapowiadające się mecze ćwierćfinałowe, a w siódmej już części Typów ze Świerkowej obstawiać będziemy chyba najbardziej emocjonujące starcie, czyli Włochy-Belgia.

Typy ze Świerkowej
Typy ze Świerkowej


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Belgia - prof. Robert Ciborowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Belgia - Wojciech Kujałowicz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Typy ze Świerkowej na mecz Włochy-Belgia - kibice | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mecze 1/8 finału Euro przyniosły dużo niespodzianek. Z turniejem pożegnali się wymieniani wśród faworytów całej imprezy Niemcy, Francuzi czy Portugalczycy, dalej grają za to m.in. Szwajcarzy, Ukraińcy czy Czesi. Pierwsze pojedynki fazy pucharowej stały na poziomie, który mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych piłkarskich kibiców. Rozbudziło to apetyty fanów, którzy z pewnością oczekują, że ćwierćfinały zapewnią im równie dużo sportowych emocji.Głosuj na zwycięzcę starcia Włochy-Belgia w ćwierćfinale Euro!Wśród wielu ciekawych spotkań szczególnie wyróżnia się jedno – starcie drużyn, które na Euro wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze, czyli Włochy kontra Belgia. Kto z tej dwójki awansuje do półfinału mistrzostw Europy? Tym razem przewidzieć zwycięzcę spróbują: profesor Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku (drużyna ekspertów) oraz Wojciech Kujałowicz – prezenter i dziennikarz Polskiego Radia Białystok.
Robert Ciborowski – Włosi dają swoją grą dużo radości

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku Robert Ciborowski zauważa, że w meczu Włochy-Belgia spotkają się dwa zespoły, które preferują odmienne style gry:


Włosi od jakiegoś czasu to drużyna bardzo dynamiczna, grająca radosny, ofensywny futbol, z dużą ilością podań i wymianą pozycji. Natomiast Belgia to raczej futbol wyrachowany, z dobrymi zawodnikami.


Prof. Robert Ciborowski przewiduje, że zwycięzca tego starcia ma duże szanse, by zostać mistrzem Europy. Jego zdaniem będą to Włosi:


Ta drużyna ma znakomitych zawodników - z jednej strony takich, którzy już długo grają i dużo już w piłce osiągnęli, np. Chiellini, Bonucci w defensywie. Z drugiej strony mają takich piłkarzy jak Locatelli czy Berardi, którzy prowadzą piękne akcje i potrafią strzelić dużo bramek.


Jak podkreśla prof. Ciborowski – na takie zespoły trzeba stawiać, bo swoją grą dają dużo radości, zwłaszcza w tych trudnych czasach.


Wojciech Kujałowicz – w piłce może zdarzyć się wszystko, ale wygrają Włosi

Nasz redakcyjny kolega już na wstępie zaznacza, że zarówno Włochy, jak i Belgia to absolutnie topowe piłkarskie reprezentacje na świecie.


Belgia w rankingu FIFA jest numerem 1. Może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale to zespół tak solidny, jak mało który inny. Jeśli chodzi o Włochów – chyba od prawie trzech lat nie przegrali jako reprezentacja, w tych mistrzostwach stracili tylko jedną bramkę.


Kogo zatem Wojciech Kujałowicz typuje jako przyszłego półfinalistę Euro? Tych, którzy wyjdą lepiej zmotywowani, dobrze przyswoją wszystko, co powie im trener, ale przede wszystkim będą zdrowi. To stawia w gorszej pozycji Belgów, których liderzy mają problemy z kontuzjami:


De Bruyne, Hazard – jeśli nawet wystąpią, to nie będą w pełni sił, a to przecież motory napędowe reprezentacji Belgii. Włosi mają za to ławkę rezerwowych, która bez problemu zastąpi każdego zawodnika, który będzie musiał opuścić boisko.


Wojciech Kujałowicz typuje zatem wygraną Włochów 2:0, ale jak podkreśla – w piłce może zdarzyć się wszystko.


Słuchacze-kibice wierzą w szanse Belgii

Sympatie białostoczan pytanych o zwycięzcę meczu Włochy-Belgia są podzielone. Spotkaliśmy wielu kibiców Azzurrich, ale jest tez sporo osób, które wierzą w to, że do półfinału awansuje ekipa „Czerwonych Diabłów” (jak często nazywa się reprezentację Belgii ze względu na kolor koszulek, w których gra). A jaki będzie wynik internetowej sondy, która jest oficjalnym głosem Słuchaczy w Typach ze Świerkowej? Typować można – jak zwykle – do pierwszego gwizdka meczu, a ten w piątek (2.07) o godzinie 21:00 na Allianz Arena w Monachium.Głosuj na zwycięzcę starcia Włochy-Belgia w ćwierćfinale Euro!A o pierwszych półfinalistach Euro oraz wynikach siódmej części Typów ze Świerkowej napiszemy w sobotni (3.07) poranek. 

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Typy ze Świerkowej, część 6 po meczu Anglia-Niemcy - wyniki

30.06.2021, 00:15

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów piłkarskiego Euro, po sześciu kolejkach naszej zabawy poznaliśmy też pierwszego lidera Typów ze Świerkowej. Po meczu Anglia-Niemcy na prowadzenie wysuwa się drużyna Polskiego Radia Białystok.


1/8 finału: Ukraina ostatnim ćwierćfinalistą turnieju

30.06.2021, 00:09

Po ciekawym meczu w Glasgow Ukraina po dogrywce pokonała Szwecję 2:1 i uzupełniła grono ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw Europy.


1/8 finału: w meczu gigantów lepsza Anglia

29.06.2021, 20:53

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Niemcy 2:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju.


Typy ze Świerkowej, część 6 - mecz 1/8 finału Anglia-Niemcy [wideo]

29.06.2021, 08:00

Dotychczasowe mecze 1/8 finału piłkarskiego Euro przyniosły dużo emocji i niespodzianek. Czy podobnie będzie w przypadku szlagierowego starcia Anglików z Niemcami?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok