Radio Białystok | Wiadomości | Typy ze Świerkowej, część 8 po meczach półfinałowych - wyniki

Typy ze Świerkowej, część 8 po meczach półfinałowych - wyniki

autor: Barbara Sokolińska

8.07.2021, 07:54, akt. 07:25

Włochy zmierzą się z Anglią w finale piłkarskich mistrzostw Europy. Co ciekawe, właśnie taki zestaw finalistów poprawnie przewidziały dwie drużyny rywalizujące w Typach ze Świerkowej!

źródło: PRB
źródło: PRB

Azzurri pokonali Hiszpanów po rzutach karnych (po 90. minutach i dogrywce był remis 1:1), z kolei Anglicy wygrali z Duńczykami 2:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym w dogrywce i to właśnie te dwie drużyny powalczą o upragniony tytuł mistrzów Europy. W ósmej części Typów ze Świerkowej drużyny obstawiały wyniki dwóch meczów półfinałowych, stawka była więc wysoka – do zdobycia w przypadku obu celnych typów były aż dwa punkty.

Pełną pulę zgarnęły dwa zespoły – Słuchaczy-kibiców oraz dziennikarzy Polskiego Radia Białystok. Kibice mieli dobre przeczucia co do finalistów, choć trzeba przyznać, że przewaga Anglików nad Duńczykami w internetowym głosowaniu nie było tak zdecydowane, jak Włochów nad Hiszpanami.
Z kolei Dorota Sokołowska z Polskiego Radia Białystok okazała się nie tylko doskonałą znawczynią literatury, ale i piłki nożnej – udało jej się nawet poprawnie wskazać strzelca decydującego gola, choć Harry Kane zdobył tylko jedną bramkę, a nie jak zapowiadała Dorota – dwie.

Nieco mniej celnie typowała Elwira Horosz – reprezentantka drużyny ekspertów, która co prawda przewidziała triumf Włochów, ale nie trafiła z Duńczykami. Zapewne projektantka mody była jedną z osób, która najbardziej żałowała niesprawiedliwie podyktowanego karnego dla Anglików w końcówce meczu…

Podsumowując:

  • drużyna ekspertów (Elwira Horosz) - typ: awans Włochów i Duńczyków
  • drużyna dziennikarzy Polskiego Radia Białystok (Dorota Sokołowska) - typ: awans Włochów i Anglików
  • drużyna Słuchaczy-kibiców: typ: awans Włochów i Anglików

Do finału awansowały Włochy i Anglia, zatem drużyny Słuchaczy-kibiców oraz dziennikarzy Polskiego Radia Białystok otrzymują po 2 punkty, natomiast zespół ekspertów powiększa swój dorobek w klasyfikacji generalnej Typów ze Świerkowej o jedno oczko. Na prowadzeniu pozostaje więc ekipa Polskiego Radia Białystok, ale tak jak w futbolu - dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć!


Eksperci
Dziennikarze Polskiego Radia Białystok
Słuchacze-kibice
4 pkt
6 pkt
4 pkt


A tymczasem… czeka ostatnia i chyba najbardziej emocjonująca część naszej zabawy, czyli typowanie finału Euro! Przyszłego piłkarskiego mistrza Europy można już można obstawiać w internetowej sondzie kibiców.Kto wygra Euro - Włochy czy Anglia?A finałowy odcinek Typów ze Świerkowej - już niebawem!

| red: bs, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


1/2 finału: Anglia wygrywa drugi półfinał i powalczy o mistrzostwo z Włochami

8.07.2021, 00:16

Po siódmej dogrywce w tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Europy Anglia pokonała Danię 2:1 i awansowała do finału. W niedzielę (11.07) na Wembley zagra o główne trofeum z Włochami, które we wtorek po rzutach karnych wyeliminowały Hiszpanię.


1/2 finału: Pierwszego finalistę wyłoniły rzuty karne - Włosi bardziej precyzyjni

7.07.2021, 00:33

120 minut nie wystarczyło Włochom i Hiszpanom, by przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. W karnych w drużynie Luisa Enrique zawiedli ci, którzy dobrze spisywali się w trakcie meczu. Jedenastki zmarnowali Morata i Olmo. Włochy - Hiszpania 1:1, w karnych 4:2.


Typy ze Świerkowej, część 8 - półfinały

6.07.2021, 01:14

Włochy, Hiszpania, Dania lub Anglia – jeden z tych czterech zespołów zostanie piłkarskim mistrzem Europy. Zarówno na Euro, jak i w Typach ze Świerkowej czas na półfinały i prawdziwą kumulację, bo w tej części naszej zabawy po raz pierwszy będziemy obstawiać wyniki aż dwóch meczów.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok