Radio Białystok | Wiadomości | 6 tys. zł mandatu musiał zapłacić obywatel Białorusi - wyprzedzał w niedozwolonym miejscu

6 tys. zł mandatu musiał zapłacić obywatel Białorusi - wyprzedzał w niedozwolonym miejscu

25.03.2022, 12:51, akt. 27.03.2022, 13:10

To najwyższy mandat jaki można dostać w trakcie policyjnej kontroli na drodze. Obywatel Białorusi wyprzedzał w niedozwolonym miejscu na krajowej "ósemce" - między Białymstokiem, a Augustowem.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak mówi asp. sztab Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, policjanci z podlaskiej grupy Speed zauważyli niebezpiecznie jadącego kierowcę w okolicach miejscowości Szaciłówka.


Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed zarejestrowała, jak renault wyprzedza trzy tiry dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Siedzący za kierownicą 36-letni obywatel Białorusi nie zważał nawet na linię ciągłą w trakcie wyprzedzania. Kierowca busa swój niebezpieczny manewr zakończył już na zakręcie. Chwilę później renault jadący w kierunku Białegostoku, został zatrzymany do kontroli przez policjantów z podlaskiej drogówki. 36-latek został ukarany mandatem w wysokości 6 tysięcy złotych - mówi.


Policjanci podkreślają, że droga między Białymstokiem, a Augustowem jest jedną z najniebezpieczniejszych w regionie.


To już kolejny przykład tego jak niebezpieczna jest droga między Białymstokiem, a Augustowem. W przeszłości dochodziło na niej do wielu śmiertelnych wypadków. W związku z tym policjanci z podlaskiej grupy Speed właśnie na niej najczęściej pełnią służbę. Skupiają się głównie na zatrzymywaniu piratów drogowych - dodaje asp. sztab. Marcin Gawryluk.


Funkcjonariusze dodają, że nieoznakowane patrole pełnią służbę na krajowej "ósemce" codziennie.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok