Radio Białystok | Wiadomości | SG zatrzymała "kuriera" przewożącego 15 Irakijczyków

SG zatrzymała "kuriera" przewożącego 15 Irakijczyków

11.07.2022, 14:39, akt. 14:45

Obywatela Gruzji przewożącego 15 Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę - zatrzymali w Podlaskiem funkcjonariusze Straży Granicznej. To kolejna próba nielegalnego przekroczenia polsko-litewskiej granicy w ostatnich dniach.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak poinformowała w poniedziałek (11.07) rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz, do zatrzymania doszło w miejscowości Sudawskie w gminie Wiżajny. Dodała, że do kontroli funkcjonariusze SG zatrzymali volkswagena transportera na polskich tablicach rejestracyjnych.

Autem kierował 27-letni Gruzin, a w volkswagenie znajdowało się 15 Irakijczyków. Jak podała Zdanowicz, funkcjonariusze ustalili, że przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę. "Jedynymi dokumentami, jakie posiadali przy sobie, były zaświadczenia z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców" - dodała.


27-letni "kurier" został aresztowany na trzy miesiące 

Poinformowała też, że Irakijczyków po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano w ramach readmisji stronie litewskiej, natomiast wobec Gruzina sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

To kolejne takie zatrzymanie na polsko-litewskiej granicy. W minionym tygodniu SG informowała o kilku takich zdarzeniach, podczas których zatrzymywano kurierów i migrantów, którzy mieli przy sobie przepustki z litewskich ośrodków dla cudzoziemców.


Coraz więcej migrantów przekracza polsko-litewską granicę

W ubiegłym tygodniu komendant główny SG gen. Tomasz Praga mówił, że po budowie zapory na polsko-białoruskiej granicy, migranci będą kierowani na inne kierunki, obecnie widać kierunek litewski.

Budowa zapory na granicy ma zakończyć się do połowy lipca; ma mieć 186 km. Zapora to ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną, czyli zwojami drutu ostrzowego. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: Wraz z budową bariery zmniejszała się liczba prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski

11.07.2022, 08:09

Wraz z budową bariery na podlaskim odcinku granicy państwowej zmniejszała się liczba prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski - poinformowała rzecznik prasowa straży granicznej por. Anna Michalska. Od początku lipca było 125 prób.


13 osób próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

10.07.2022, 13:12

13 osób próbowało w sobotę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podsumowała w niedzielę (10.07) na Twitterze Straż Graniczna.


Około 50 godzin czekają w sobotę kierowcy tirów na przejściu granicznym w Bobrownikach

9.07.2022, 13:41

Około 50 godzin muszą w sobotę (09.07) czekać kierowcy tirów, którzy chcą wyjechać na Białoruś przez przejście graniczne w Bobrownikach. W kolejce stoi 900 pojazdów - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. W piątek było podobnie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok