Radio Białystok | Wiadomości | Są wyniki ekspertyzy technicznej amfiteatru w Siemiatyczach

Są wyniki ekspertyzy technicznej amfiteatru w Siemiatyczach

autor: Ryszard Minko

23.01.2023, 13:43, akt. 18:03

Zadaszenie amfiteatru w Siemiatyczach nie stanowiło zagrożenia dla użytkowników - przekonuje burmistrz miasta powołując się na zleconą ekspertyzę techniczną.

źródło: UM Siemiatycze
źródło: UM Siemiatycze

Chodzi o zastrzeżenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który w trakcie kontroli wykrył problemy z podporami zadaszenia i pod koniec ubiegłego roku zakazał użytkowania sceny. 

Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz mówi, że z otrzymanej ekspertyzy technicznej wynika, że podparty 15 stemplami dach obiektu nie stanowił zagrożenia. 


- Ta ekspertyza ma 14 stron wraz ze szczegółowymi wyliczeniami. Główna konkluzja jest taka, że nic nie zagrażało zdrowiu i życiu ludzi poza jakimiś drobnymi, wykonawczymi, może nie błędami, ale drobnymi problemami, które wyłapał autor ekspertyzy. To jest na gwarancji i zgłosimy to naszemu podwykonawcy, żeby te drobne błędy poprawił. Najważniejsze, że nie było żadnego zagrożenia życia i zdrowia ludzi, a cała awantura była o nic - powiedział Polskiemu Radiu Białystok burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.


Burmistrz Siemiatycz przyznaje, że od samego początku projekt amfiteatru przewiduje sezonowe składnie dachu, który byłby narażony na uszkodzenia np. poprzez napór śniegu. 

Składanie dachu oznacza dodatkowe koszty, dlatego władze miasta zamówiły projekt rozwiązań, które pozwoliłyby na pozostawianie dachu na zimę. Zgodnie z poprawionym projektem zainstalowano kilkanaście podpór, które wzbudziły zainteresowanie nadzoru budowlanego.

W trakcie kontroli stwierdzono odchylenie od pionu jednego słupa stalowego oraz wykonanie podparcia pasów górnych - stalowych wiązarów kratowych za pomocą 15 stempli. 

W następstwie zakazano użytkowania sceny i nałożono obowiązek sporządzenia ekspertyzy technicznej. 

Nadzór budowlany nie otrzymał jeszcze wymaganej dokumentacji. Po jej analizie podejmie dalsze decyzje dotyczące użytkowania obiektu.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Amfiteatr w Siemiatyczach ma wady konstrukcyjne? Sprawdza to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

27.12.2022, 17:27

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Siemiatyczach zakazał użytkowania sceny w nowym miejskim amfiteatrze. Zdecydowano tak po kontroli, w trakcie której wykryto problemy z zadaszeniem obiektu. Burmistrz miasta odpiera zarzuty, twierdząc, że konstrukcja amfiteatru nie budzi zastrzeżeń.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok