Radio Białystok | Wiadomości | Uczestnicy pierwszej Kawiarni Naukowej "Science Kultura" Politechniki Białostockiej rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci

Uczestnicy pierwszej Kawiarni Naukowej "Science Kultura" Politechniki Białostockiej rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci

autor: Grzegorz Pilat

29.03.2023, 19:45, akt. 19:59

M.in. o bezpieczeństwie w sieci i kryptologii rozmawiali uczestnicy pierwszej Kawiarni Naukowej "Science Kultura" Politechniki Białostockiej.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
Uczestnicy pierwszej Kawiarni Naukowej "Science Kultura" Politechniki Białostockiej rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci i kryptologii - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Naukowcy z największej uczelni technicznej w regionie mówili jakie hasła są bezpieczne, jak minimalizować ryzyko przejęcia konta, co to jest kryptologia i jak nie dać się zhakować.

Słuchacze mogli zadawać pytania, aby - jak mówią - wiedzę wykorzystywać na co dzień.

- Kryptologia jest wszechobecna jeżeli chodzi o wykorzystanie. Każdy, kto korzysta z karty bankomatowej, czy jeśli wykonuje operacje na swoim koncie za pośrednictwem Internetu - to wszystko jest oparte na kryptografii - mówi profesor Czesław Bagiński. 

Kawiarnia Naukowa to element programu realizowanego przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, w ramach Projektu "Science Kultura” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

- Chcemy przybliżyć naukę społeczeństwu. Nasycenie wiadomościami w Internecie jest ogromne, ale to co innego, jeżeli spotykamy się na żywo z ekspertem i możemy zadać mu pytania - mówi dziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej prof. Dorota Mozyrska.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień otwarty na Politechnice Białostockiej

22.03.2023, 07:21

Ponad 150 warsztatów, pokazów i wykładów, prezentacje kół naukowych i oferty edukacyjnej. Dzień otwarty w środę, 22 marca organizuje Politechnika Białostocka.


Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej

6.03.2023, 12:20

Studenci zyskają dostęp do dziesiątek praktyk i staży - pracodawcy szansę na szybie znalezienie pracownika. Od poniedziałku (06.03) do piątku na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej zaprezentuje się kilkudziesięciu pracodawców z przeróżnych branż - między innymi budowlanej i informatycznej.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok