Radio Białystok | Wiadomości | Kursant utknął na przejeździe kolejowym podczas egzaminu na prawo jazdy [wideo]

Kursant utknął na przejeździe kolejowym podczas egzaminu na prawo jazdy [wideo]

autor: Grzegorz Pilat

11.05.2023, 15:49, akt. 12.05.2023, 10:26

Pojazd egzaminacyjny utknął między opuszczającymi się rogatkami, a torami. Po chwili nadjechał pociąg. Do takiego groźnego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Bielsku Podlaskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

źródło: Podlaska Policja
źródło: Podlaska Policja

Jak ustalili policjanci, w trakcie praktycznego egzaminu na prawo jazdy 19-latek najprawdopodobniej zlekceważył pulsujące czerwone światła i opuszczające się szlabany.Dyżurny bielskiej policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który „utknął” na przejeździe kolejowym między zamkniętymi rogatkami. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Bielsku Podlaskim na ulicy 11 Listopada. Na miejscu okazało się, że za kierownicą auta siedział 19-latek. Młody mężczyzna był w trakcie egzaminu na prawo jazdy, a obok niego w aucie siedział egzaminator. Mundurowi ustalili, że 19-latek zlekceważył znak świetlny na przejeździe kolejowym i wjechał, pomimo zamykających się rogatek. Po chwili nadjechał pociąg. Na szczęście w wyniku groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Teraz policjanci ustalają zakres odpowiedzialności kierującego i egzaminatora. Między innymi, na policyjne wnioski czeka też dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Przemysław Sarosiek, który prowadzi też oddzielne, wewnętrzne postępowanie.


Poprosiłem egzaminatora o pisemne wyjaśnienia wraz z opisaniem dokładnie co po kolei się działo. Poprosiłem też o nagranie video z egzaminu i opinię egzaminatora nadzorującego i kierownika działu szkoleń. Po zapoznaniu się z tymi wyjaśnieniami i opiniami będę decydował co dalej z egzaminatorem, który brał udział w tym egzaminie. Natomiast czekam też na decyzje i opinię policji, która ustali dokładnie wszystkie fakty. Na tę chwilę egzaminator ma wszystkie uprawnienia, bo nikt mu ich nie cofnął, w związku z tym nie mogę mu ograniczyć egzaminowania - tłumaczy dyrektor Przemysław Sarosiek.


Jeśli okaże się, że za niebezpieczną sytuację odpowiada egzaminator, może on m.in. stracić uprawnienia do egzaminowania.

Zgodnie z przepisami, za przejazd pod zamykającymi się szlabanami kolejowymi grozi mandat 2000 złotych i 6 punktów karnych.

| red: ad, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawo jazdy od razu po zdanym egzaminie. Rząd ma wprowadzić zmianę jeszcze przed wakacjami

4.05.2023, 14:33

Prawo jazdy będzie można otrzymać kilkanaście minut po zdanym egzaminie - według planów rządu takie zmiany przepisów mają zacząć obowiązywać jeszcze przed wakacjami.


Od kwietnia egzaminy na prawo jazdy w Podlaskiem będą droższe

31.03.2023, 11:47

To ostatnia szansa za zapisanie się na egzamin na prawo jazdy w starej cenie. Od soboty (1.04) we wszystkich podlaskich WORD-ach zapłacimy więcej.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok