Radio Białystok | Wiadomości | Wystawa o Kanale Augustowskim do obejrzenia w Brukseli

Wystawa o Kanale Augustowskim do obejrzenia w Brukseli

autor: Renata Reda

27.06.2023, 11:03, akt. 28.06.2023, 11:10

To promocja województwa podlaskiego, w tym Augustowszczyzny. Wystawę fotografii przedstawiających Kanał Augustowski i otaczającą go przyrodę mogą oglądać europosłowie w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

źródło: biuro prasowe europosła Krzysztofa Jurgiela
źródło: biuro prasowe europosła Krzysztofa Jurgiela


0:00
0:00
Wystawa fotografii Kanału Augustowskiego w Parlamencie Europejskim - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wystawę otwarto z inicjatywy europosła PiS Krzysztofa Jurgiela. W wydarzeniu udział wzięli burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk i prezes Lokalnej Grupy Działania „Kanał Augustowski” Bogdan Dyjuk.

Krzysztof Jurgiel mówił, że celem tej wystawy jest zwrócenie uwagi na piękno geograficznych obszarów Polski Wschodniej i tym samym zachęcenie mieszkańców Europy do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca. „W myśl zasady: działaj lokalnie - promuj globalnie wspólnie z przedstawicielami miasta Augustów oraz regionu podlaskiego, cieszymy się mogąc świętować razem z państwem 200-lecie istnienia Kanału Augustowskiego” - mówił inicjator wystawy i wyraził nadzieję, że zdjęcia sprawią, że zwiedzający, zwłaszcza ci, którzy nigdy nie byli w naszym kraju, chociaż przez chwilę poczują się jak w Polsce.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk mówił, że Kanał Augustowski obok Puszczy Białowieskiej to perełka województwa podlaskiego, który jest jednym z najcenniejszych skarbów tego regionu. Mirosław Karolczuk stwierdził, że Kanał Augustowski jest jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, a wokół Kanału i jezior augustowskich wytyczono liczne szlaki turystyczne, które umożliwiają zwiedzanie okolicy i cieszenie się pięknem przyrody.

Ekspozycja ma też przekonać Europejczyków, że Podlaskie jest bezpiecznym regionem, z dala od wojny toczącej się w Ukrainie.


"Ekspozycja o unikatowym w skali Europy zabytku budownictwa wodnego z XIX wieku ma  promować Augustowszczyznę, ale też przekonać turystów z Europy, że można  tu bezpiecznie wypoczywać" - mówi  prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kanał Augustowski" Bogdan Dyjuk.


Wystawa o Kanale Augustowskim będzie w budynku Parlamentu Europejskiego do 30 czerwca. Potem pojawi się przed jego siedzibą na rozległej esplanadzie imienia "Solidarności 1980". 

Na ekspozycję składa się ponad 20 plansz z fotografiami Andrzeja Sidora i Jadwigi Koniecko. 

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W gminie Płaska rozmawiano o znaczeniu Kanału Augustowskiego

16.06.2023, 14:29

Gmina Płaska świętuje 200-lecie Kanału Augustowskiego. Obchody rozpoczęła konferencja naukowa, podczas której uczestnicy rozmawiali o roli tego szlaku w rozwoju regionu.


"Z biegiem Kanału Augustowskiego" - VIII edycja

1.07.2023, 00:01

W sobotę, 1 lipca 2023 roku odbędzie się VIII edycja imprezy turystycznej "Z biegiem Kanału Augustowskiego" organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w ramach obchodów 200 lecia Kanału Augustowskiego.


Kanał Augustowski ma już 200 lat

28.04.2023, 19:10

Jeden z najciekawszych inżynieryjnych zabytków w Polsce - Kanał Augustowski - ma 200 lat. W ramach obchodów rocznicy zorganizowano konferencję "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Kanału Augustowskiego".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok