Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczął się proces kobiety, która na przejściu dla pieszych potrąciła 6-latka

Rozpoczął się proces kobiety, która na przejściu dla pieszych potrąciła 6-latka

autor: Ryszard Minko

21.09.2023, 07:46, akt. 13:14

Zdaniem prokuratury umyślnie naruszyła przepisy, w efekcie czego potrąciła chłopca na przejściu dla pieszych. Ona sama twierdzi, że dziecko wybiegło jej pod koła. Przed białostockim sądem rozpoczął się proces 22-latki oskarżonej o spowodowanie wypadku, w którym ciężko ranny został sześcioletni Białorusin.

źródło: Kolizyjne Podlasie
źródło: Kolizyjne Podlasie


0:00
0:00
Rozpoczął się proces kobiety, która na przejściu dla pieszych potrąciła 6-latka - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Było ciemno, ślisko, padała mżawka a widoczność utrudniały świecące się ozdoby świąteczne - zeznawała w sądzie oskarżona 22-latka. Wyjaśniała, że zwolniła przed przejściem i machała ręką, by przepuścić kobietę z dwójką dzieci. Ta nie zareagowała, dlatego postanowiła jechać dalej. Chwilę później poczuła uderzenie w maskę samochodu.

W krótkich wyjaśnieniach dodała też, że z jej perspektywy wyglądało to tak, jakby chłopczyk wbiegł jej z lewej strony wprost pod koła samochodu. Podobne wyjaśnienia złożył też jej partner, który siedział na miejscu pasażera. Z kolei inni świadkowie - kierowca autobusu jadący za kierującą i kierowca karetki pogotowia, która na sygnale nadjeżdżała z naprzeciwka - mówili, że mimo trudnych warunków widzieli pieszych na pasach, przed którymi kierująca się nie zatrzymała.

Matki poszkodowanego chłopczyka, Białorusinki, która w tej sprawie jest oskarżycielką posiłkową, nie było w sądzie. Jak wynika z informacji jej pełnomocnika, kobieta z synkiem przebywa w Niemczech, gdzie trwa leczenie chłopca. W wypadku sześcioletni Michał odniósł poważne obrażenia głowy.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na grudzień.

Do wypadku doszło po południu w styczniu 2023 r. na ulicy Lipowej w Białymstoku. Jak wynika z ustaleń prokuratury, kobieta z dwójką dzieci przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, na którym biała toyota uderzyła w jej starszego synka.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ojciec i dziadek potrąconego śmiertelnie dziecka w Boćkach usłyszeli prokuratorskie zarzuty

28.08.2023, 14:57

Są prokuratorskie zarzuty dla dwójki mężczyzn po śmiertelnym potraceniu 10-miesięcznego dziecka. Do tragedii doszło w sobotę (26.08) w Boćkach na prywatnej posesji. Niespełna rocznego chłopczyka potrącił własny ojciec.


Śmiertelny wypadek w Srebrnej w powiecie zambrowskim - zginął 9-letni chłopiec

2.08.2023, 19:17

9-letni chłopiec zginął w wypadku, do którego doszło w Srebrnej koło Szumowa w powiecie zambrowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziecko, jako pasażer, podróżowało ciągnikiem.


NFZ pokryje koszty leczenia potrąconego przez samochód 6-letniego Michała z Grodna

25.01.2023, 12:31

Leczenie 6-letniego Michała z Grodna będzie pokryte ze środków NFZ. Chłopak trafił do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitalu Klinicznego w Białymstoku po tym, jak we wtorek 17 stycznia przy ulicy Lipowej potrącił go samochód.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok