Radio Białystok | Wiadomości | Rodzice czwartoklasistów z białostockich szkół odbierają darmowe laptopy z rządowego programu

Rodzice czwartoklasistów z białostockich szkół odbierają darmowe laptopy z rządowego programu

autor: Ryszard Minko

3.10.2023, 12:41, akt. 12:58

Można przejąć go na własność - lub wypożyczyć na pięć lat. Rodzice czwartoklasistów z białostockich szkól zaczynają odbieranie darmowych komputerów z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Rodzice czwartoklasistów z białostockich szkół odbierają darmowe laptopy z rządowego programu - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zgodnie z zamówieniem do Białegostoku mają trafić dokładnie 2783 laptopy, które w poszczególnych szkołach sukcesywnie przekazywane są uczniom.

Komputery nie mają zakładanych blokad ani oprogramowania monitorującego, ale w umowach z rodzicami znalazł się zapis o okazaniu w siedzibie szkoły otrzymanego laptopa.

Rodzice maja do wyboru dwie opcje otrzymania sprzętu: można przejąć go na własność lub wypożyczyć. W przypadku wynajmu, komputer pozostaje własnością szkoły i trzeba go zwrócić po pięciu latach w stanie niepogorszonym. W przypadku własności, komputera nie można sprzedać ani przekazywać innym osobom, a także nie można usuwać z niego nalepek identyfikacyjnych i promocyjnych. Natomiast w obu przypadkach w umowie szkoły z rodzicami znalazł się zapis o obowiązku okazania sprzętu do kontroli.

W zależności od regionu uczniowie otrzymają różne modele komputerów. W Podlaskiem będą to laptopy Dell o wartości niespełna trzech tysięcy złotych.

Rodzice, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że w wielu przypadkach sprzęt komputerowy może okazać się przydatny, bo nie wszystkie rodziny stać na taki zakup. Wielu rodziców przyznaje jednak, że będzie to kolejny komputer dla dziecka, które wykorzystuje go głównie do gier. I jedni i drudzy zdecydowali się jednak na przejecie sprzętu, bo jak mówili jest to dobra okazja do pozyskania nowego urządzenia.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rządowe laptopy dotarły do wszystkich suwalskich podstawówek

27.09.2023, 07:52

W ciągu kilku dni uczniowie klas czwartych będą mogli je odebrać. Otrzyma je 737 czwartoklasistów w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”.


Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?

21.09.2023, 07:23

Wciąż nie do wszystkich czwartoklasistów z Suwalszczyzny trafiły obiecane przez rząd darmowe laptopy. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w naszym regionie, bo w mediach pojawiły się sugestie, że część samorządów specjalnie ten proces spowalnia, aby przed wyborami parlamentarnymi obarczyć rządzących winą za opóźnienia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacjiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok